Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TOP 10 basenów w Łodzi i regionie. Najlepsze baseny i pływalnie w Łodzi. Gdzie się kąpać w Łodzi i regionie?

mt
Paweł Łacheta/archiwum Polska Press
Gdzie się latem kąpać w Łodzi i w regionie gdy żar leje się z nieba? W regionie łódzkim jest coraz więcej basenów, pływalni, aquaparków i innych obiektów służących do pływania i wodnego relaksu. Mają jacuzzi, zjeżdżalnie, sauny i inne atrakcje. Niemal co roku powstają nowe obiekty, a stare są rozbudowywane. Przedstawiamy przegląd najciekawszych naszym zdaniem pływalni w regionie łódzkim, ceny biletów i największe atrakcje. Zobacz TOP 10 basenów w Łodzi i w regionie.

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki w regionie łódzkim jest 56 krytych pływalni. Większość z nich to obiekty małe z podstawową ofertą dla pływaków. Nie brakuje jednak rozbudowanych akwaparków z wieloma wodnymi atrakcjami, do których warto dojechać nawet z daleka. Dlatego wybraliśmy TOP 10 najciekawszych naszym zdaniem obiektów i porównaliśmy ich ofertę.

Wybór pływalni do wodnego relaksu lub sportu nie jest łatwy. Oferta basenów, pływalni i akwaparków w regionie łódzkim zmienia się co roku. Wiele obiektów w ostatnich latach przeszła remonty, część wybudowano zupełnie od podstaw. Dzisiejsze baseny to nie tylko niecka do pływania, ale też jacuzzi, sauny, zjeżdżalnie i bicze wodne.

Tylko w tym roku w Łodzi po czteroletnim remoncie oddano basen Anilana. Dawny sportowy basen wzbogacił się w część rekreacyjną i brodzik dla dzieci z atrakcjami. Także sztandarowy łódzki basen - Aquapark Fala od kilku tygodni ma nowe atrakcje: dodatkowy zewnętrzny basen rekreacyjny, basen sportowy w nowej hali oraz pierwszą w regionie plażę dla naturystów.

Tymczasem planowane są kolejne inwestycje. Na przykład w Poddębicach rozbudowywane będą tamtejsze termy. Miasto dostało już unijną dotację, trwa poszukiwanie wykonawcy. Jeśli prace ruszą, w następnym sezonie korzystanie z obiektu może być utrudnione.

Wybierając basen nie musimy martwić się o bezpieczeństwo. Wszystkie obiekty są sprawdzone, posiadają ratowników, a jakość wody kontrolowana jest przez sanepid.

Obiekty różnią się jednak komfortem użytkowania, atrakcjami, a także cenami. Możemy na przykład zapłacić 9 zł za poranne pływanie dla dorosłych w Aquaparku Kutno lub wyłożyć aż 130 zł za bilet całodniowy normalny w weekend w termach w Uniejowie. Dla dzieci w wakacje możemy znaleźć wstęp zupełnie darmowy lub za symboliczną opłatę.

Wybierając się na basen w sezonie letnim lub wczesną jesienią należy pamiętać o organizowanych wtedy przerwach technologicznych. Pod tym względem najgorsza sytuacja jest na Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Ten atrakcyjny obiekt jest zamknięty dla gości od 1 sierpnia do 7 września 2018 r. Natomiast Aquapark Fala, który zwykle zamykał się wraz z początkiem września, chce w tym roku przesunąć przerwę technologiczną na jesień i mocno ją skrócić. Wszystko zależeć będzie od pogody. Dopóki trwać będą upały, obiekt będzie działał, w tym także jego część zewnętrzna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto