Tak dopingowali kibice w meczu ŁKS Łódź - Cracovia [zdjęcia+wideo]

wypsio
wypsio
ŁKS Łódź zremisował z Cracovią 2:2. A jak dopingowali w tym meczu kibice? W 54. minucie uczcili pamięć Włodzimierza Smolarka.

Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali wczoraj (9 marca) z Cracovią 2:2. Mecz obfitował w pomyłki arbitra, żółte kartki i bramki. Była też kartka czerwona - dla Piotra Klepczarka. Kibice mogli się więc czuć usatysfakcjonowani, choć tylko ze względu na emocje, bo nie na wynik i podział punktów.

Na trybunach zasiadło 3250 kibiców ŁKS-u i Cracovii, którzy gorąco dopingowali swoje drużyny. Mecz, podobnie jak pozostałe 21. kolejki miał też dwa ważne, niezwykłe i niecodzienne momenty. Przed pierwszym gwizdkiem fani, piłkarze oraz sędziowie uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w tym tygodniu Włodzimierza Smolarka. Ku jego pamięci w 54. minucie rozległy się także brawa. Dlaczego akurat w 54? Bo właśnie tyle lat miał były gwiazdor Reprezentacji Polski.

Te dwie chwile pokazały, że sport i wielkie postacie potrafią łączyć i są ponad podziałami. Wszak Włodzimierz Smolarek był gwiazdą rywala zza miedzy - Widzewa Łódź. Kibice ŁKS-u w tych dwóch chwilach na dźwięk nazwy tego klubu nie gwizdali, nie buczeli, nie skandowali obraźliwych haseł. Można sobie życzyć, żeby takie sytuacje zdarzały się częściej, ale ich punktem wyjściowym nie była śmierć.

Tak kibice ŁKS-u cieszyli się po bramce SaganowskiegoA tak uczcili w 54. minucie śp. Włodzimierza Smolarka