T-Mobile Ekstraklasa: Widzew - Piast Gliwice 1:1

(opr. dem)
Widzew - Piast Gliwice 1:1
Widzew - Piast Gliwice 1:1 Krzysztof Szymczk
Spotkanie Widzew - Piast Gliwice w 23. kolejce T-Mobile Ekstraklasy rozegrane w Łodzi zakończyło się remisem 1:1. Widzew w Łodzi wywalczył punkt. W zeszłym tygodniu na początku rundy wiosennej Widzew przegrał z Podbeskidziem.

Pierwsza połowa spotkania Widzewa z Piastem Gliwice minęła bezbramkowo, choć przewaga Piasta stawała się coraz wyraźniejsza. Świetny w bramce Widzewa okazał się Patryk Wolański, który uratował łodzian przed utratą gola.

Na początku drugiej połowy meczu w Łodzi sędzia Raczkowski pokazał drugą żółtą kartkę Markowi Wasilukowi a w konsekwencji Wasiluk zobaczył czerwony kartonik. To kolejne spotkanie Widzewa, w którym łódzka drużyna grała w dziesięciu.

61 minucie meczu gliwiczanie nie byli wstanie pokonać bramkarza Widzewa. Patryk Wolański niefortunnie wybił piłkę w stronę zawodników Piasta. Naprawił jednak swój błąd choć gliwiczanie starali się dwukrotnie wbić piłkę w siatkę.

Na gola w spotkaniu Widzewa z Piastem kibice czekali aż do 81. minuty. Niestety pierwsza bramkę zdobyli gliwiczanie. Marcin Kaczmarek w polu karnym zamiast wybić piłkę przepuścił ją . Piłka trafiła prosto do Bartosza Szeligi, który piętą skierował ją prosto do siatki Widzewa.

Zdobywcą wyrównującego gola dla Widzewa w meczu z Piastem był Marcin Kaczmarek, który naprawił swój wcześniejszy błąd, przez który widzewiacy stracili bramkę. Zawodnik wykorzystał podanie od Centarskiego, strzelił zza pola karnego w poprzeczkę. Piłka odbiła się i trafiła w tył głowy bramkarza gliwiczan po czym wpadła do bramki.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0