Sztangiści z Radomska i Dobryszyc z medalami Mistrzostw Polski do 20 lat! ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Medale sztangistów z Radomska i Dobryszyc w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów do 20 lat Arch. PZPC
Medale Mistrzostw Polski do 20 lat sztangistów z Radomska i Dobryszyc!

Medale sztangistów z Radomska i Dobryszyc

W Zamościu zakończyły się w niedzielę, 21 kwietnia, Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 20. Medalowymi zdobyczami i mistrzowskimi tytułami mogą pochwalić się młodzi sztangiści LKS Dobryszyce i UMLKS Radomsko!

W kategorii 49 kg od wielu lat nie do pobicia jest Oliwia Drzazga. Młoda sztangistka UMLKS także w Zamościu nie miała sobie równych i bez trudu wywalczyła kolejny tytuł Mistrzyni Polski, uzyskując w dwuboju wynik 165 kg (rwanie 72 kg i podrzut 93 kg).

Mistrzynią Polski została także Katarzyna Kozera, również z UMLKS Radomsko. W kat. wagowej 81 kg podopieczna trenera Sławomira Bery uzyskała wynik 151 kg (68 kg + 82 kg).

Powody do zadowolenia ze startu swoich zawodników może mieć również Sebastian Ołubek, trener zawodników LKS Dobryszyce.

W wadze 73 kg Mistrzem Polski został Dawid Majsy (264 kg w dwuboju, 119 kg +145 kg), a brązowy medal zdobył Krystian Burza (252 kg, 109 kg + 143 kg).

Kolejny mistrzowski tytuł dołożył Patryk Barański w wadze 96 kg, który w dwuboju osiągnął wynik 327 kg (151 kg + 176 kg).

W klasyfikacji zawodniczek według tzw. punktacji Sinclaira Oliwia Drzazga zajęła trzecie miejsce, a wśród sztangistów zwyciężył Patryk Barański.

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski do lat 20 LKS Dobryszyce zajął czwarte miejsce, a UMLKS Radomsko dziesiąte. Startowali zawodnicy z 58 klubów.

Województwo łódzkie znalazło się na miejscu czwartym.