Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczepienia przeciw koronawirusowi zaczęły się w 9 szpitalach woj. łódzkiego. Jako pierwsi szczepionki otrzymali lekarze i pielęgniarki

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
W  Łodzi szczepienia przeciw koronawirusowi ruszyły w szpitalu im. Biegańskiego, przed którym z dziennikarzami spotkał się m.in. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Jako pierwsi zaszczepili się: pielęgniarka Ilona Olczyk, prof. Anna Piekarska z Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego i lekarz Grzegorz Cieśla
W Łodzi szczepienia przeciw koronawirusowi ruszyły w szpitalu im. Biegańskiego, przed którym z dziennikarzami spotkał się m.in. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Jako pierwsi zaszczepili się: pielęgniarka Ilona Olczyk, prof. Anna Piekarska z Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego i lekarz Grzegorz Cieśla Krzysztof Szymczak
Szczepienia przeciw koronawirusowi ruszyły w całej Polsce w niedzielę 27 grudnia. Jako pierwsi zaczęli się szczepić lekarze i pielęgniarki. W woj. łódzkim szczepienia ruszyły w dziewięciu szpitalach – w Łodzi, Zgierzu, Kutnie, Łowiczu, Radomsku, Bełchatowie, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim.

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi w niedzielę tuż po godz. 12 jako pierwsza zaszczepiła się 47-letnia pielęgniarka Ilona Olczyk.

Zastrzyk ze szczepionką jak ukąszenie komara

- Do szczepienia przystąpiłam bez żadnych obaw. Sam zastrzyk nie bolał. Uczucie było takie jak przy ukąszeniu komara. Czuję się bardzo dobrze – powiedziała nam Ilona Olczyk, która już od 27 lat pracuje w szpitalnym zespole ds. zakażeń.

Wkrótce po niej zaszczepił się 47-letni lekarz Grzegorz Cieśla, który też nie miał żadnych wątpliwości, że trzeba to było uczynić jak najszybciej. Nie ukrywał, że w związku z pandemią jest trudna i poważna sytuacja i że do szpitala trafiło wielu pacjentów w ciężkim stanie.

Zaszczepi się 60 procent personelu szpitala im. Biegańskiego

Personel medyczny w szpitalu im. Biegańskiego, do którego dotarło w niedzielę 150 szczepionek, liczy około 800 pracowników. Do szczepienia zgłosiło się prawie 500 osób, czyli około 60 procent personelu. W niedzielę zaszczepiło się 30 osób, a pozostali uczynią to w najbliższych dniach.

Władze woj. łódzkiego nie mają wątpliwości, że w niedzielę odnotowano przełom w walce z koronawirusem.

Kluczowy krok w walce z pandemią.

- To pierwszy kluczowy krok w walce z pandemią. Jako pierwsi zostaną zaszczepieni lekarze i pielęgniarki, dzięki czemu w szpitalach będą mieli zapewnione bezpieczeństwo. W ten sposób służba zdrowia będzie mogła działać normalnie – podkreślił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Natomiast Artur Olsiński, dyrektor NFZ w Łodzi zapewnił, że w woj. łódzkim utworzono 520 zespołów ds. szczepień, co oznacza, że praktycznie będą one działać w każdej gminie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto