Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci Politechniki Łódzkiej będą uczyli się w Centrum Nauki i Techniki EC1

Emilia Białecka *Emkanabe*
Emilia Białecka *Emkanabe*
ec1
ec1 mat. prasowe
W EC1 powstanie interaktywne Centrum Nauki i Techniki otwarte dla łodzian i studentów. To właśnie m.in. żacy PŁ będą chodzili tam na zajęcia.
W EC1 ma powstać Centrum Kultury Filmowej na wzór warszawskiego Centrum Nauki Kopernik

Dziś (24 kwietnia) Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Instytucja Kultury EC1 Łódź-Miasto Kultury podpisali umowę patronacką, dzięki której m.in. studenci PŁ będą odbywali zajęcia w planowanym interaktywnym Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

- Przetwarzanie i wytwarzanie energii jest dla naszego wydziału niezwykle istotne - mówi dziekan Sławomir Wiak. - To przedsięwzięcie nakierowane jest na zmianę filozofii kształcenia. Chodzi o to, by przełożyć wiedzę na praktykę. I tak właśnie uczy Politechnika Łódzka - aktywnie, poprzez projekty, które mają odwzorowanie w rzeczywistości - podkreśla dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.


Zobacz też:

Są pieniądze na Akademickie Centrum Sportowe PŁ

Interaktywne Centrum Nauki i Techniki ma powstać w Budynku EC-1 Zachód. Będzie to Ośrodek Muzealno-Edukacyjno-Rekreacyjny, który z jednej strony będzie dokumentował i upamiętniał myśl techniczną, z drugiej zaś - edukował. W Centrum Nauki i Techniki powstaną trzy ścieżki edukacyjne powiązane z tematyką energii - ścieżka energetyczna, historii cywilizacji i nauki oraz "mikro świat - makro świat".

Każdy element ścieżki edukacyjnej zostanie zaaranżowany nowoczesnymi i multimedialnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi zwiedzającym w aktywny sposób wpływać na kształt i osobisty odbiór wystawy. Znajdą się tu także niezależne przestrzenie rozrywkowo-kulturalne.
Najważniejszą częścią Centrum Nauki i Techniki będą stałe ekspozycje (elementy ścieżek)**
składające się z interaktywnych urządzeń umożliwiających samodzielne przeprowadzanie działań i doświadczeń**, obserwowanie i badanie określonego zjawiska fizycznego, reakcji chemicznej, czy struktury biologicznej przez zwiedzających. Na terenie Centrum będą mogły zostać zaprezentowane również wybrane dyscypliny humanistyczne jak np. archeologia czy paleontologia i nauki społeczne.

- Centrum Nauki i Techniki to ważne dla młodzieży miejsce, które nie tylko będzie formą spędzania wolnego czasu, ale będzie także inspirować i wpływać na wybory. Myślę, że proces rekrutacji na uczelnię może się zaczynać właśnie tam - mówi Adam Komorowski, dyrektor Instytucji Kultury.

Ze względu na dużą wartość historyczną wnętrz elektrowni, te najważniejsze i najbardziej wartościowe budynki - rozdzielnia, maszynownia, kotłownia i chłodnia kominowa wraz z wyposażeniem zostaną w pełni zachowane wzdłuż ich osi podłużnych. Po drugiej stronie osi dokonana zostanie, po znacznym oczyszczeniu, adaptacja wnętrz dla ich nowych funkcji.

Czytaj codziennie: MMLodz.pl/Wiadomości

W wakacje rozpocznie się budowa wykopu dworca Łódź Fabryczna [zdjęcia]
Nowe parkomaty stanęły na ulicach Łodzi [zdjęcia]
Egzamin gimnazjalny z MM Łódź:
egzamin gimnazjalny 2012 matematyczno-przyrodniczy | egzamin gimnazjalny 2012 humanistyczny | egzamin gimnazjalny 2012 język: angielski, niemiecki, rosyjski
Polecamy na MM Łódź
Derby Łodzi 2012| Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź|PKP - rozkład jazdy| Karaoke w Łodzi| Auto Radar

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto