Straty po burzy w Łodzi. Skutki nawałnicy w Łodzi 14 lipca 2021 roku. Jak wygląda usuwanie szkód? ZDJĘCIA

Krzysztof Szymczak
Krzysztof Szymczak
Zniszczenia po burzy w Łodzi 14 lipca 2021r. Jak idzie usuwanie szkód?

Urzędnicy podsumowali zniszczenia w Łodzi po nawałnicy w środę w nocy 14 lipca 2021. Straż pożarna podjęła 900 interwencji na terenie Łodzi. Najwięcej zgłoszeń napłynęło od mieszkańców Bałut i Górnej oraz z centrum. Do popołudnia wiele uszkodzeń usunięto, na swoje trasy wróciły też tramwaje.
Zniszczenia po burzy w Łodzi 14 lipca 2021r. Jak idzie usuwanie szkód? Urzędnicy podsumowali zniszczenia w Łodzi po nawałnicy w środę w nocy 14 lipca 2021. Straż pożarna podjęła 900 interwencji na terenie Łodzi. Najwięcej zgłoszeń napłynęło od mieszkańców Bałut i Górnej oraz z centrum. Do popołudnia wiele uszkodzeń usunięto, na swoje trasy wróciły też tramwaje. Krzysztof Szymczak
Urzędnicy podsumowali zniszczenia w Łodzi po nawałnicy w środę w nocy 14 lipca 2021. Straż pożarna podjęła 900 interwencji na terenie Łodzi. Najwięcej zgłoszeń napłynęło od mieszkańców Bałut i Górnej oraz z centrum. Do popołudnia wiele uszkodzeń usunięto, na swoje trasy wróciły też tramwaje.

Aktualizacja czwartek (16 lipca) godz. 16

RUCH TRAMWAJOWY W ŁODZI PRZYWRÓCONY

Przywrócony został ruch tramwajów po ul. Limanowskiego, a tym samym wszystkie linie tramwajowe kursują już po swoich trasach. Nadal trwa usuwanie skutków burz, ale bez większych utrudnień dla ruchu.

ZNISZCZENIA W MIEJSKICH BUDYNKACH

Na terenach administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich zgłoszono prawie 200 awarii i uszkodzeń m.in.:

  • - połamane drzewa i konary
  • - podtopienia w budynkach
  • - uszkodzone dachy
  • - uszkodzone linie energetyczne i przyłącza do budynków, a w efekcie brak prądu

Niezmienne najtrudniejsze sytuacje to: powalone drzewa na budynki przy ul. Przylesie 28 i Marii 3. Rodziny trafiły do hostelu (Marii 3) oraz do bliskich (Przylesie 28)

Administratorzy ZLM zlecają usuwanie uszkodzeń i zabezpieczenia budynków.

CZĘŚĆ PARKÓW I ALEJEK NADAL ZAMKNIĘTA. APEL O ICH UNIKANIE

Zamknięty został Park Źródliska II (na tyłach Muzeum Kinematografii). W formie apelu o nie wchodzenie do parku oraz ogrodzeniem taśmami ostrzegawczymi wyłączony z użytkowania został park im. ks. J. Poniatowskiego. W kilku parkach wyłączono tylko niektóre alejki za pomocą otaśmowania - Park Źródliska I, Park im. R. Baden-Powella, Park im. marsz. J. Piłsudskiego, Park im. A. Mickiewicza. Park Widzewska Górka, Park im. gen. M. Zaruskiego. W Parku im. H. Sienkiewicza wygradzono taśmami część alejek, w Parku Staszica trwa ocenianie zakresu szkód - z pewnością zostanie wygrodzona taśmami część alejek lub cały park. Trwa wygradzanie taśmami na skwerze Kosynierów i w parku na Janowie.

W pozostałych parkach póki co nie ma potrzeby zamykania lub wydzielania alejek - jednak nie wiadomo czy sytuacja nie pogorszy się w skutek ewentualnych dzisiejszych zjawisk pogodowych. Urzędnicy apelują o nie wchodzenie do parków, cały czas istnieje zagrożenie związane z możliwością odpadania konarów i gałęzi z drzew.

CMENTARZ NA DOŁACH. KIEDY BĘDZIE OTWARTY?

Ponowne otwarcie Cmentarza na Dołach nie nastąpi prawdopodobnie w piątek z uwagi na skalę zniszczeń i zagrożeń - będą zrealizowane tylko zaplanowane pochówki, w ograniczonym gronie i w bezpieczny sposób.

TRWA USUWANIE SZKÓD PO BURZY W ŁODZI. SYTUACJA W CZWARTKOWY PORANEK

Urzędnicy podsumowali zniszczenia w Łodzi po nawałnicy w środę w nocy 14 lipca 2021. Straż pożarna podjęła 900 interwencji na terenie Łodzi. Najwięcej zgłoszeń napłynęło od mieszkańców Bałut i Górnej oraz z centrum.

Straż pożarna walczyła w czwartek od rana ze szkodami spowodowanymi nawałnicą. W pierwszej kolejności strażacy usuwają szkody utrudniające kursowanie komunikacji miejskiej. Następnie pozostałe utrudnienia komunikacyjne na ulicach i chodnikach. Powalone drzewa spadły na około 100 samochodów.

Nie działała sygnalizacja na skrzyżowaniach w wielu miejscach Łodzi.

W skutek ulewnego deszczu w Łodzi powstało około 40 dużych rozlewisk. Są one usuwane na bieżąco.

PGE informuje, że 8669 odbiorców po burzy było bez prądu.

Najważniejsze, że nie ma ofiarach śmiertelnych ani rannych - mówiła na konferencji prezydent Zdanowska. - Ale straty są ogromne. Zniszczeniu uległy dwa miejskie budynki i jeden prywatny. Specjaliści ocenią ich stan, w przypadku budynków miejskich ewakuowaliśmy lokatorów w bezpieczne miejsce, a same budynki prawdopodobnie trzeba będzie rozebrać.

ZNISZCZENIA W PARKACH PO BURZY W ŁODZI

Urzędnicy podjęli decyzję o zamknięciu parków w Łodzi: Park Poniatowskiego, Park Podolski, Plac Hallera, Zdrowie, Park Źródliska I i II oraz Park Staszica mają zostać zamknięte do chwili usunięcia szkód. Uszkodzone w czasie wichury drzewa mogą stanowić zagrożenie dla spacerujących alejkami.

Powalone drzewa wyrządziły wiele szkód na Starym Cmentarzu w Łodzi. Część ewangelicka została zamknięta dla odwiedzających. Również Cmentarz Doły zostanie zamknięty do odwołania.

ZALANE LOKALE ZNISZCZONE BUDYNKI KOMUNALNE

Administratorzy Zarządu Lokali Miejskich dokonują oględzin i zlecają usuwanie zaistniałych uszkodzeń i zabezpieczeń budynków. ZLM otrzymał: 72 zgłoszenia o połamanych drzewach, 102 zgłoszenia o podtopieniach w budynkach, 40 zgłoszeń dotyczących braku prądu. Najtrudniejsza sytuacja była na ulicy Przylesie, gdzie drzewo przewróciło się na budynek. Jedna rodzina może potrzebować zapewnienia mieszkania. Na miejscu są pracownicy administracji, więc sytuacja może ulec zmianie. Przy ul. Marii również drzewo przewrócone na budynek, jedna rodzina musiała przeprowadzić się do hostelu.

KILKASET TYSIĘCY OSÓB W REGIONIE BEZ PRĄDU

Burza utrudniła życie nie tylko w Łodzi. W całym regionie odnotowano uszkodzenie ponad 200 poszyć dachowych – na budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej poinformowała o ponad 2600 zgłoszeniach o konieczności interwencji straży pożarnej przy zabezpieczaniu dachów, linii energetycznych oraz usuwaniu wiatrołomów. W akcji usuwania skutków nawałnicy bierze udział ponad 400 strażaków PSP, dodatkowo zaangażowani są również druhowie z OSP. W kulminacyjnym momencie 136.377 odbiorców było pozbawionych dostaw energii elektrycznej.

Obecnie najważniejsze jest przygotowanie się na nadchodzące burze oraz usuwanie skutków dotychczasowObecnie najważniejsze jest przygotowanie się na nadchodzące burze oraz usuwanie skutków dotychczasowych. Sytuacja w województwie jest pod pełną kontrolą. Wszystkie służby mundurowe, ratownicze, jak i wojsko są w gotowości do niesienie pomocy mieszkańcom województwa. Sytuacja w województwie jest pod pełną kontrolą. Wszystkie służby mundurowe, ratownicze, jak i wojsko są w gotowości do niesienie pomocy mieszkańcom województwa - piszą służby wojewody.

Burza w Łodzi 14.07.2021

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Materiał oryginalny: Straty po burzy w Łodzi. Skutki nawałnicy w Łodzi 14 lipca 2021 roku. Jak wygląda usuwanie szkód? ZDJĘCIA - Dziennik Łódzki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie