Siatkówka: Skra Bełchatów w finale Final Four 2012! [zdjęcia]

Michalina Stasiak
Agnieszka Siemińska
Skra Bełchatów w zaciętym boju podczas Final Four pokonała dziś (17 marca) Arkas Izmir 3:0.
Śledź informacje o Final Four 2012 w naszym serwisie: Final Four 2012 - wyniki, tabele, bilety, plan Atlas Areny

Skra Bełchatów dokonała dziś historcznego wydarzenia i po raz pierwszy awansowała do ścisłego finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mimo wyniku 3:0 pojedynek był bardzo wyrównany. Od potężnego ataku rozpoczął Mriusz Wlazły, jednak siatkarze z Turcji szybko odpowiedzieli tym samym. Po długiej wymianie oraz świetnych obronach Miguela Falaci i Pawła Zatorskiego zawodnicy Skry wysunęli się na prowadzenie, które utrzymali już do końca pierwszego seta. Kolejne punkty dla Skry zdobyli znakomicie dysponowani Bartosz Kurek i Michał Winiarski. Set zakończył spektakularny, potrójny blok na atakującym tureckiej drużyny.

W drugiej odsłonie meczu toczyła się równie zacięta walka, ale już jedynie do drugiej przerwy technicznej. Mimo, iż zawodnicy Arkasu próbowali dzielnie się bronić przed bełchatowską "armatą" nie byli wstanie poradzić sobie z silną zagrywką Skry. Drugi set zakończył Bartosz Kurek mocnym uderzeniem z lewego ataku.

W trzecim secie role chwilowo się odwróciły i to siatkarze Arkasu Izmir prowadzili przez większą część tej odsłony. Na szczęście siatkarze Skry, niesieni wspaniałym dopingiem kibiców złapali "drugi oddech" i odrobili wysoką stratę do rywala. Od drugiej przerwy technicznej toczyła się prawdziwa walka punkt za punkt. W decydujących chwilach niezawodny okazał się Bartosz Kurek, który skończył trzy najważniejsze piłki tego meczu.

Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa siatkarzy PGE Skry był przede wszystkim bezbłędnie funkcjonujący blok oraz ogromna przewaga w ataku. - Bardzo się cieszę, że udało nam się dzisiaj zatrzymać świetnego gracza, jakim jest Joao Paulo Bravo i w dodatku dodalismy do tego świetną dyspozycje w ataku Mariusza, a takze Bartosza Kurka i Michała winiarskiego - powiedział po meczu Jacek Nawrocki, trener Skry Bełchatów.

W zwycięstwie Skrze pomógł także niesamowity doping oraz doświadczenie. - Myślę, że siatkarzom Arkasu przede wszystkim zabrakło doświadczenia. My występujemy w tej imprezie nie pierwszy raz, jesteśmy bardziej doświadczonym zespołem, co pozwoliło nam lepiej opanować te największe emocje - dodał środkowy Skry Daniel Pliński.

PGE Skra Bełchatów - Arkas Izmir 3:0 (25:23, 25:21, 28:26)
Podstawowy skład Skry: Mariusz Wlazły(15), Daniel Pliński(5), Bartosz Kurek(18), Miguel Falasca(2), Michał Winiarski(11), Marcin Możdżonek(7) i Paweł Zatorski.
Podstawowy skład Arkasu: John Gordon Perrin, Justin Willam Duff, Liberman Agamez Urango, Emin Gok, Joau Paulo Bravo, Kevin Hansen i Nuri Sahin.

DERBY ŁODZI 2012 w koszykówce: ŁKS Łódź vs Widzew Łódź
Kuriozalne decyzje w piłce wodnej, czyli kto się boi łódzkiego Neptuna?