Siatkówka plażowa: kolejne medale łódzkich zawodniczek

Natalia_B.
Natalia_B.
Katarzyna Kociołek i Karolina Baran zdobyły brązowe medale na zakończonych w weekend Mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej.

Siatkówka plażowa: finał rozgrywek dziewczyn o Puchar Manufaktury [zdjęcia]

Młodzieżowe Mistrzostwa Starego Kontynentu w kategorii do lat 18, odbywały się w dniach 11-14 sierpnia w Wilnie. Trenujące na co dzień w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego Katarzyna Kociołek i Karolina Baran szły przez turniej jak burza.

Bez straty seta wygrały wszystkie mecze grupowe oraz w I, II i III rundzie. Przeszkodą nie do przeskoczenia dopiero w półfinale okazał się duet Betschart i Eiholzer. Młode Polki uległy Szwajcarkom w dwóch krótkich setach. Na szczęście biało-czerwone szybko wyrzuciły tę porażkę z pamięci i w spotkaniu, którego stawką były brązowe medale, pewnie pokonały reprezentującą Rosję parę Sorokina/Dobizha.

Katarzyna Kociołek i Karolina Baran w czasie ośmiu meczów spędziły na wileńskich boiskach 235 minut. Wygrały 14 setów, pechowo przegrywając tylko 2. W sumie zdobyły 325 małych punktów, oddając rywalkom 230.

Ten sezon, grające ze sobą zaledwie od kwietnia zawodniczki, mogą zaliczyć do niezwykle udanych. W czerwcu sięgnęły po złoto na Mistrzostwach Świata U-19 w chorwackim Umag. Niecałe dwa tygodnie temu, 30 lipca w Izraelu, stanęły na najniższym stopniu podium Mistrzostw Europy do lat 20. Wczoraj na Litwie znów zdobyły krążki z brązowego kruszcu na Mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej.