Siatkówka: nieudany debiut Małgorzaty Niemczyk w Organice Łódź

siatkarki Stali Mielec
siatkarki Stali Mielec Adrian Somorowski (archiwum mmlodz.pl)
Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź przegrały w Mielcu ze Stalą 1:3. Nie udał się zatem debiut trenerski Małgorzacie Niemczyk.

Sprawdź, jak zapowiadaliśmy mecz Stali Mielec z Organiką Łódź

Ze zmianą na stanowisku trenerskim w Organice Budowlanych Łódźzarząd klubu wiązał spore nadzieje na poprawę gry. I początek wczorajszego (21 lutego) spotkania wyjazdowego ze Stalą Mielec mógł wskazywać, że zastąpienie Wiesława Popika przez Małgorzatę Niemczyk było dobrym posunięciem.

Siatkarki Organiki szybko objęły prowadzenie 10:2 w pierwszym secie. Łodzianki zarówno dobrze atakowały, jak i blokowały. Klilkupunktowa przewaga utrzymywała się do stanu 22:19 dla Budowlanych. Później jednak gospodynie odrobiły kolejne punkty i było już tylko 23:22 dla łodzianek, ale te zdobyły dwa następne "oczka" i wygrały seta.

W pierwszym meczu ze Stalą Mielec łodzianki też przegrały 1:3

Drugą partię lepiej rozpoczęły mielczanki, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:5, ale dalej gra była wyrównana. Na drugiej przerwie technicznej znów zdecydowanie lepsza była Stal (16:12), jednak kolejny raz podopieczne Niemczyk dogoniły przeciwniczki (22:22). Dwa błędy w zagrywce i zły atak Katarzyny Zaroślińskiej spowodował, że przyjezdne przegrały jednak 23:25.

Pierwsze dwie piłki 3. seta znamionowały powrót siatkarek Organiki do gry z partii pierwszej. Wszystko co dobre, skończyło się jednak przy stanie 2:0 dla łodzianek. Mielczanki zdobyły pierwszy punkt, na zagrywkę weszła Agata Wilk i została na niej przez kolejnych 12 (!) wymian. W tym czasie Małgorzata Niemczyk wykorzystała dwa czasy, ale przełamanie przyniósł dopiero punkt Marty Szymańskiej (12:3). Stal utrzymywała wysoką przewagę i zwyciężyła ostatecznie 25:12.

Kolejną serię gospodynie miały w secie czwartym. Od remisu 2:2, siedem następnych punktów padło łupem mielczanek i była to strata, jakiej Budowlane nie zdołały odrobić. Łodzianki partię przegrały 19:25, a całe spotkanie 1:3. Małgorzata Niemczyk nie zdobyła nawet punktu w swoim debiucie trenerskim, a Organice nie udało się wygrać po raz pierwszy w historii ze Stalą Mielec.

Po tej przegranej łodzianki mają już tylko punkt przewagi nad mielczankami i może się okazać, że zamiast walczyć w play-offach, będą musiały grać o utrzymanie. Następne spotkanie siatkarki Organiki rozegrają jednak w Pucharze CEV. W czwartek w Hali Sportowej w Łodzi podejmą one Chateau d'Ax Urbino. Spotkane rozpocznie się o godzinie 19.