Siatkarki ŁKS-u Łódź mistrzyniami województwa

siatkarki łksu łódź
siatkarki łksu łódź Stowarzyszenie ŁKS Siatkówka Żeńska
Siatkarki ŁKS-u Łódź pokonały na wyjeździe MMKS Łęczyca 3:1 i zostały mistrzyniami województwa łódzkiego. Teraz pozostaje przed nimi walka o awans II ligi.

Przypomnij sobie pierwszą wygraną ŁKS-u Łódź z MMKS-em Łęczyca w fazie play-off

Po środowym zwycięstwie 3:0, siatkarki ŁKS-u Łódź potwierdziły swoją supremację w województwie i pokonały na wyjeździe MMKS Łęczyca 3:1. Łodzianki tym samym wygrały rywalizację 2:0 i zostały Mistrzyniami Województwa.

Wczorajszy (5 marca) mecz w Łęczycy zaczął się jednak po myśli gospodyń, które rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Siatkarki ŁKS-u jednak szybko wzięły się w garść i chwilę później było już 7:7, a kolejne minuty 1. seta pokazywały przewagę łodzianek. Ełkaesianki wygrały ostatecznie do 17.

Druga partia wyglądała zgoła odmiennie. Najpierw 5:1 i 9:4 dla przyjezdnych, a później pogoń gospodyń. Co istotne, była to pogoń skuteczna, a końcówka też należała do MMKS-u, który wygrał 25:22. Jeszcze dłuższy był 3. set, którego lepiej rozpoczęły łęczycanki (7:1). Tym razem straty skutecznie odrabiały jednak Ełkaesianki i w końcówce przechyliły szalę wygranej na swoją korzyść (25:23).

W czwartym secie dominowały już bezapelacyjnie siatkarki ŁKS-u, które zwyciężyły 25:17, cały mecz 3:1, a rywalizację o Mistrzostwo Województwa 2:0. W nagrodę Ełkaesianki otrzymały medale i puchar. Teraz łodzianki, które nie przegrały jeszcze w tym sezonie spotkania, czeka dwutygodniowa przerwa, a w dniach 18-20 marca turniej półfinałowy o awans do II ligi. Wcześniej, bo już w najbliższą środą (9 marca), rozegrają one sparing z rezerwami Skry Bełchatów. Mecz odbędzie się w hali przy al. Unii 2 o godzinie 20.

- Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1 (relacja na żywo)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani