Siatkarki Budowlanych przegrały w Dąbrowie Górniczej

M. Kondraciuk (opr.wm)
Krzysztof Szymczak
Rozpoczęły się rozgrywki Orlen Ligi. Siatkarki Budowlanych Łódź przegrały na wyjeździe 1:3 z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

Siatkarki Budowlanych najlepiej zaprezentowały się w pierwszej partii meczu, a w rolach głównych wystąpiły rozgrywająca Courtney Thompson, atakująca Soraia dos Santos i kapitan zespołu, środkowa Sylwia Pycia.

Od początku gra była wyrównana, ale znakomite zagrywki Mai Tokarskiej sprawiły, że MKS odskoczył na 13:8. Siatkarki Budowlanych zmobilizowały się jednak i objęły prowadzenie 14:13. Gdy łodzianki prowadziły 18:16 wielką klasę pokazała najstarsza zawodniczka ligi, 43-letnia rozgrywająca Magdalena Śliwa i MKS odzyskał prowadzenie 20:18. Jednak łodzianki w końcówce zagrały bardzo dobrze i wygrały 25:23.

Drugi set był wyrównany do stanu 12:12. Był to okres bardzo dobrej gry łodzianki Katarzyny Brydy. Jednak za sprawą najlepszej zawodniczki sobotniego meczu Joanny Szczurek to MKS wygrał drugiego seta do 17.

W trzecim i czwartym secie siatkarki Tauronu MKS kilka razy odskakiwały Budowlanym nawet na 5 punktów, jednak łodzianki konsekwentnie odrabiały straty doprowadzając do remisów, ale w końcówkach obu setów siatkarki Tauron MKS były skuteczniejsze.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 25:17, 25:18, 25:23)
Dąbrowa: Dirrickx 1, Nuszel 8, Tokarska 8, Zaroślińska 9, Leys 3, Plchotova 16, libero Strasz oraz Kaczor 7, Staniucha-Szczurek 18 i Śliwa 2. Trener: Waldemar Kawka.
Budowlani: Thompson, Bryda 7, Golec 6, Dos Santos 17, Kruk 8, Pycia 9, libero Durajczyk (oraz Wójcik, Mikołajewska, Ściurka 3 i Sikorska 3. Trener: Maciej Kosmol.