sharks
sharks Robert Zwoliński
Trzy edycje trwała hegemonia M-Styl w lidze CNBA. Zdetronizowali ich koszykarze Sharks.

W ostatnich trzech edycjach górowali koszykarze M-Styl

48 drużyn w 4 ligach rywalizowało w 25. edycji CNBA. Po trzech triumfach z rzędu, swoich pogromców doczekali się w końcu zawodnicy M-Styl. W rozgrywanym wczoraj (12 maja) finale przegrali oni z Sharks 46:60.

Mimo że spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy broniący tytułu (13:9 w 1. kwarcie) to później nowi mistrzowie już dominowali. - Kluczem do sukcesu była chyba ta mocna obrona. Dzięki temu udało się troszkę odskoczyć w drugiej kwarcie - przyznał Dariusz Wypych, kapitan Sharks.

Tradycyjnie, po meczu finałowym kolejna edycja CNBA została podsumowana podczas imprezy (drugi raz z rzędu) w klubie Bedroom. Najlepsze drużyny i gracze otrzymali nagrody, a mistrzowie symboliczne pierścienie. Tym razem organizatorzy przygotowali też kilka niespodzianek, jak statuetki dla sędziów prowadzących decydujący mecz i MVP (najbardziej wartościowy gracz) finału.

- Jest to dla nas fajna niespodzianka. Osobiście uważam jednak, że o wiele cenniejsze od statuetki było samo powierzenie mi prowadzenia spotkania finałowego - cieszyła się Pandora Wesołowska, jedna z sędziów finału. - To była zupełna niespodzianka, więc jestem mile zaskoczony. Z drugiej strony jesteśmy wyrównaną drużyną, więc ciężko było wybrać osobę, która byłaby MVP - nie ukrywał też Dariusz Wypych, który otrzymał tytuł MVP finałów.

Choć 25. edycja CNBA dopiero się zakończyła, nie oznacza to przerwy dla amatorskich koszykarzy. Już w ostatnim tygodniu maja wystartuje II edycja Ligi Letniej CNBA, do której trwają zapisy. A kolejny sezon CNBA rozpocznie się w październiku. Możliwe, że wystartuje w nim więcej drużyn. - Mieliśmy obecnie 55 zgłoszeń, co jest rekordem, więc jeśli znów będzie tyle chętnych ekip to stworzymy kolejną, preeliminacyjną ligę - zapowiada Michał Pietrakiewicz, główny organizator.