Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Salony tatuażu w Łodzi. Coraz więcej łodzian chce się tatuować. Jakie wzory tatuaży wybierają najczęściej? Ceny tatuaży

Katarzyna Bil
Katarzyna Bil
Klienci często mają nie lada zagwozdkę jaki wzór wybrać.
Klienci często mają nie lada zagwozdkę jaki wzór wybrać. Archiwum Hard to Forget
Tatuatorzy potwierdzają, że w porównaniu do zeszłych lat ozdabiamy swoje ciała chętniej. Co więcej na tatuaż decyduje się nie tylko młodzież, ale coraz więcej starszych osób, które dopiero teraz mają odwagę, by spełniać swoje marzenia.

Łodzianie wybierają klasyczne tatuaże

W Polsce najczęściej pojawiają się klasyki czyli wilki, lwy, tygrysy. Nie brakuje też ulubieńców wszystkich czyli piesków i kotków. Ostatnio niezwykle popularne są motywy lasów, kartek z kalendarza i map podróżniczych. W studiu tatuażu Hard to Forget klienci często wybierają tatuaże anime i mangi oraz tatuaże watercolor czyli w stylistyce akwareli.

Dodatkowo w ostatnich latach zyskała na popularności technika dotwork. Są to delikatniejsze tatuaże, zrobione z malutkich kropeczek, które mają transparentną fakturę, dzięki czemu są lżejsze w odbiorze.

Zaczyna się od małego tatuażu

Magdalena Kuberska ze studia tatuażu Hard to Forget zauważa, że z reguły jest tak, iż że przy pierwszym tatuażu jest sporo dywagacji, klienci zaczynają od drobnego wzoru, a później stopniowo wybierają coraz większe i bardziej szalone motywy.

– W środowisku tatuatorskim śmieją się, że najpierw jest dużo dywagacji, a przy piątym wykonaniu tatuuje się już logo Nutelli gdziekolwiek – żartuje Kuberska.

Wzór tatuażu można wybrać na miejscu

W studiu Hard to Forget klienci mogą zobaczyć dostępne wzory, które stale są publikowane w sieci. Często zdarzają się też chętni, którzy przychodzą z własnymi pomysłami chcąc je zrealizować.

Z klientami, którzy nie mają pomysłu na tatuaż zawsze są przeprowadzane rozmowy na temat ich zainteresowań i upodobań, tak by jak najlepiej wybrać wzór. Jest to niezwykle ważne, ponieważ takie prace zostają z nami na całe życie. Dobrze więc, by klienci mieli na sobie to, co trafia w ich gusta.

– Często, gdy projektujemy całe rękawy klient podpowiada jaka tematyka go interesuje. Nasi tatuatorzy projektują wtedy taki rękaw w oparciu o jego upodobania – opowiada Magdalena Kuberska. – Oczywiście nie stawiamy nikogo przed faktem dokonanym i zawsze można porozmawiać z tatuatorem w tracie sesji. Wymieć coś, zamienić miejscem czy zmienić wygląd. Zdarza się, że klienci dają nam wolną rękę, zwłaszcza, gdy mają zaufanie do danego tatuatora.

Zdarzają się klienci po siedemdziesiątce

Na przestrzeni lat zmieniło się podejście do tatuaży. Kiedyś decydowali się na nie nieliczni, a teraz przechodząc ulicą Piotrkowską zawsze zauważymy kogoś wytatuowanego. Szczególnie widać to latem, gdy ubieramy letnie bluzki i krótkie spodenki. Również w zawodach, które wcześniej unikały tatuowania ciała, np. prawnicy, lekarze czy politycy spotyka się mnóstwo osób, które ozdabiają swoje ciało i tego nie kryją. Często tatuują się osoby w wieku 30-40 lat. Zdarzają się też wyjątki czyli nawet siedemdziesięcioletni klienci. Często ich motywacja wynika z młodzieńczych, niezrealizowanych marzeń, które mogą teraz spełnić.

– Mieliśmy panią, która bardzo chciała tatuaż, ale nie miała konkretnie sprecyzowanych wymagań. Po przejrzeniu naszych albumów wybrała maki, które w środku miały oczy. Był też Pan, który tatuował sobie liście paproci na szyi – wspomina Kuberska.

Sztuka tatuatorska bardzo się rozwinęła i ciało można traktować jako Canvę. Nie muszą być wybierane konkretne wzory, punktowo umieszczane na ciele, a całe kompozycje, które często ciągną się przez ramiona i klatkę piersiową w dół.

Ludzie zaczęli myśleć holistycznie o swoim ciele i przez co chcą je ozdabiać w całości. Ostatnio popularność zyskują tatuaże, które wyglądają jak machnięcie farbą albo dym. Umieszcza się je kompozycyjnie, tak żeby podkreśliły jakiś fragment.

Ile to kosztuje tatuaż?

Ceny tatuaży zaczynają się najczęściej od 300 zł. Jest to cena za pierwszą godzinę pracy aż do całodziennej sesji, która może kosztować 1400-1600 zł w zależności od artysty. Wiele też zależy od wielkości tatuażu.

Niezwykle ważne, by po wykonaniu tatuażu pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym osiągniemy założony efekt. W najbardziej newralgicznym momencie, czyli miesiąc od zrobienia, trzeba go stale smarować kremami przeznaczonymi do pielęgnacji skóry wytatuowanej. Ponadto później dobrze jest unikać ekspozycji na słońcu i zawsze używać kremu z filtrem SPF 50.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto