Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza ankieta komunikacyjna. Mieszkańcy odpowiedzą gdzie i czym poruszają się po Łodzi

Redakcja
Ankieterzy z firmy badawczej pojawią się w losowo wybranych ...
Ankieterzy z firmy badawczej pojawią się w losowo wybranych ... Daniel Siwak
Ankieterzy z firmy badawczej pojawią się w losowo wybranych mieszkaniach na Bałutach, Polesiu, Śródmieściu, Widzewie i na Górnej.

Badanie preferencji transportowych mieszkańców naszego miasta jest elementem aktualizowanego Studium Systemu Transportowego Miasta Łodzi. Ten ważny dokument przygotowuje Biuro Planowania Rozwoju Warszawy.

- Wyniki ankiety dadzą nam wiedzę jakimi ulicami i w jakich kierunkach udają się łodzianie oraz jakimi liniami tramwajowymi czy autobusowymi jeżdżą - tłumaczy Jacek Sarzało, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Badaniem zostanie objętych tysiąc mieszkańców wykonujących podróże z wylosowanych mieszkań na terenie całego miasta, proporcjonalnie do ilości osób w danej dzielnicy. Chodzi o podróże w dzień powszedni - wtorek, środę lub czwartek.

Ankieterzy firmy badawczej GfK Polonia udadzą się dwukrotnie do mieszkania, w którym będzie przeprowadzany wywiad. Każdy ankieter powinien posiadać identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz logotypem firmy. Jeśli ktoś będzie miał wątpliwości, może potwierdzić dane ankietera pod numerem 22 43-41 000.

Dzienniczek podróży prawdę powie?

W czasie pierwszej wizyty ankieter ustala w wylosowanym mieszkaniu liczbę i wiek zamieszkujących je osób. Każdy z lokatorów otrzyma tzw. dzienniczek podróży do wypełnienia. W nim będzie musiał opisać jakimi środkami transportu jechał do pracy czy szkoły. W trakcie drugiej wizyty, na podstawie dzienniczków wypełnionych wcześniej przez ankietowanego i pytań uzupełniających, ankieter wypełnia formularz dotyczący podróży dla każdego mieszkańca w wieku od 6 lat w górę.

Dzięki ankiecie przeprowadzonej na grupie tysiąca osób mamy poznać między innymi informacje o liczbie podróży wykonanych przez poszczególnych domowników, jakiego środka bądź środków transportu użyli oraz gdzie ankietowani się przemieszczali - do pracy, do szkoły, na uczelnię czy na zakupy. - To jest bardzo duża grupa ankietowanych - zapewnia Jacek Sarzało.

Badanie będzie odbywać się do 25 kwietnia z wyłączeniem okresu od 23 marca do 7 kwietnia. Nowe Studium Systemu Transportowego Miasta Łodzi ma być gotowe pod koniec roku. Jego koszt wynosi 1 mln złotych.

Zobacz materiały o wydarzeniach w Łodzi

Drogowy planSamsung w ŁodziZabytkowa kostkaParauszek w TV
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto