Rugby: Budowlani Łódź zmiażdżyli Posnanię Poznań [zdjęcia]

Faworyci z Łodzi nie dali najmniejszych szans poznaniakom wygrywając aż 57-3. Był to najlepszy prezent, jaki Budowlani mogli sprawić wszystkim kibicującym im mamom.
Red Bull Balcony Shot, czyli zawodów kopania piłki w balkony na Piotrkowskiej - zobacz zdjęcia i wideo

Rugbiści Budowlanych Łódź są pierwszym zespołem, który wygrał wszystkie mecze w sezonie zasadniczym. Gospodarze zaczęli spotkanie od mocnego uderzenia i już w czwartej minucie Grzegorz Dułka zaliczył pierwsze przyłożenie. Pierwsze i jak się później okazało jedyne punkty, Posnania uzyskała po rzucie karnym z siódmej minuty. Kolejne przyłożenia dla budowlanych zdobywali Tomasz Stępień, Dariusz Kaniowski, Mirosz Marek, a za każdym razem bezbłędnie podwyższał Temo. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Budowlanych 26-3.

W przerwie spotkania kolejny występ dała młodzieżowa grupa taneczna. Zawodnicy mogli liczyć na gorący doping publiczności. Na trybunach pojawiała się między innymi prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska. W drugiej połowie Budowlani nie zamierzali zwalniać tempa. Już w drugiej minucie przyłożenie zdobył Przemek Szyburski, jednak po raz pierwszy przy podwyższeniu myli się Temo. Kolejne punkty dla gospodarzy wywalczył Tomasz Stępień. Kolejna niecelna próba podwyższenia przez Temo. W 59 minucie następne pięć punktów zdobywa Piotrek Gomulak. Kolejne przyłożenia zaliczali Paweł Kotasa i Dariusz Kaniowski, a do samego końca już bezbłędnie podwyższał Teimuraz Sokhadze. Ostatecznie Budowlani rozgromili gości z Poznania 67-3.

Budowlani Łódź: 1- Michał Królikowski , 2- Przemysław Szyburski, 3- Kamil Pepliński, 4- Marek Mirosz, 5- Davit Gugushvili, 6- Mariusz Fortuna 7- Władysław Grabowski, 8- Michał Mirosz 9- Mindia Abashidze, 10- Teimuraz Sokhadze, 11- Dariusz Kaniowski, 12- Grzegorz Dułka, 13- Piotr Gomulak, 14- Sebastian Łuczak, 15- Tomasz Stępień, 16- Adrian Ignaczak, 17- Bartosz Kościelski, 18- Piotr Karpiński, 19-Dominik Skwarciak, 20- Tomasz Grodecki, 21- Tomasz Kozakiewicz, 22- Łukasz Rydzyński, 23- Paweł Kotasa, 24- Krzysztof Kotasa, 25-Łukasz Czarniak.

Punkty dla Budowlanych zdobyli: Teimuraz Sokhadze 12, Tomasz Stępień 10, Dariusz Kaniowski 10, Przemysław Szyburski 5, Marek Mirosz 5, Grzegorz Dułka 5, Paweł Kotasa 5, Piotr Gomulak 5.
Dla Posnani: Mariusz Fijałkowski 3.