RTS Widzew Łódź - Boruta Zgierz 4:0 [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
W swoim przedostatnim meczu w IV lidze piłkarze Widzewa Łódź pokonali Borutę Zgierz 4:0. Bramki dla Widzewa zdobyli Bondara (2), Czaplarski i Kaczyński. Łodzianie już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie awans do III ligi.

W sobotę trener Marcin Płuska dał szansę dublerom. W podstawowej jedenastce pojawiło się aż sześciu zmienników: Michał Sokołowicz, Daniel Bończak, Marcin Pieńkowski, Krzysztof Możdżonek, Patryk Strus oraz Michał Bondara.

Początek meczu toczył się w sennej atmosferze. W 20. minucie wynik spotkania otworzył Michał Czaplarski. Po rzucie rożnym piłka wylądowała pod nogami Michała Bondary, ten zgrał do „Czapli”, a widzewiak z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Na następne trafienie trzeba było czekać 15 minut. W 35. minucie Marcin Pieńkowski uderzył na bramkę z dużej odległości, a Michał Bondara dotknął jeszcze piłki i zmylił golkipera gości.

Drugą połowę widzewiacy rozpoczęli z jedną zmianą (Przemysława Rodaka zastąpił Princewill Okachi) i doskonałą sytuacją. Celnie na bramkę gości uderzał Marcin Pieńkowski, ale Maciejowi Kaźmierskiemu udało się wybić piłkę poza linię końcową. Później swoich szans próbował jeszcze Kamil Bartos, ale strzelał niecelnie.

Widzew zdecydowanie przeważał, ale swoje okazje mieli też goście. Najlepszej nie wykorzystali w 58. minucie, gdy piłkę po strzale z rzutu wolnego zdołał wypiąstkować Michał Sokołowicz.

Kolejna bramka dla łodzian padła z rzutu karnego po faulu na Princewillu Okachim. Do piłki podszedł Michał Bondara i od 65. minuty Widzew prowadził z Borutą już 3:0.

Pod koniec meczu widzewiacy przeprowadzili kilka akcji, po których powinny paść bramki, ale ostatecznie tylko jedną z nich udało się zamienić na gola. Ostatnią bramkę zdobył żelazny zmiennik, Sebastian Kaczyński. Po wielkim zamieszaniu w polu karnym swoją okazję mieli także zgierzanie, ale świetną interwencją popisał się Michał Sokołowicz.

Na zakończenie sezonu, w sobotę (18 czerwca) o godz. 19, łodzianie zagrają z Mechanikiem Radomsko. Mecz odbędzie się na stadionie SMS, a po nim zaplanowano przemarsz ulicą Piotrkowską i wielkie świętowanie na Placu Wolności.