Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja na bezpłatne studia dla osób 35+ na Uniwersytecie Łódzkim

Maciej Kałach (opr. mar)
Na Uniwersytecie Łódzkim trwa nowy nabór na bezpłatne studia dla kandydatów w wieku 35+. Na kandydatów 35+ czekają miejsca na politologii.

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego od roku prowadzi politologię jako studia stacjonarne, czyli bezpłatne, dla kandydatów w wieku 35+. Zajęcia odbywają się w piątkowe popołudnia i soboty (są też zajęcia prowadzone przez wirtualną platformę). Wcześniej takie udogodnienia dla pracujących oferowały tylko płatne studia niestacjonarne. Grupa 35+ nie dość, że nie płaci, to może m.in. zaliczyć praktyki studenckie w związku z wykonywaną pracą.

Studia 35+ cieszą się dużą popularnością. Na pierwszy rok studiów licencjackich politologii 35+ zapisało się w poprzednim naborze 31 osób, zaś studiów magisterskich - 33 osoby. Z propozycji skorzystali m.in. pracownicy samorządowi, nauczyciele i strażak.

Określenie „35+” traktowane jest na WSMiP UŁ dość elastycznie: najmłodszy student w grupie nie skończył jeszcze trzydziestki, jednak większość z nich ma 40-50 lat. W badaniach ankietowych po pierwszym roku studenci 35+ wskazywali, że na WSMiP UŁ trafili z nadzieją przełożenia zdobytego dyplomu na awans zawodowy, a przyciągnęły ich terminy zajęć, niekolidujące z pracą, oraz brak opłat.

Obecnie trwa nowy nabór. W rekrutacji na rok akademicki 2016/2017 na pierwszy rok studiów zgłosiło się już 28 osób na studia licencjackie oraz 18 na studia drugiego stopnia.

Chętnych nie odstraszyła zmiana terminów. Przyjęci przed rokiem kontynuują naukę w piątkowe popołudnia i w soboty (oraz przez platformę), jednak ci, którzy zaczną studia od października 2016 r., będą (oprócz korzystania z platformy) spotykać wykładowców w czwartkowe i piątkowe popołudnia.

WSMiP UŁ prowadzi nabór na politologię, jak informuje internetowy serwis rekrutacyjny uczelni, „do wypełnienia limitu przyjęć”. Kandydat 35+ nie powinien szukać w nim specjalnej grupy - wybiera nazwę kierunku, a dopiero na etapie dostarczania dokumentów na wydział składa deklarację, że chce trafić do grupy nieco starszych studentów stacjonarnych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bezpłatne studia dla osób 35+ na Uniwersytecie Łódzkim. Trwa nowy nabór

Studenci kierunków budowlanych remontują dom dziecka w Łodzi

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto