Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla rocznika 1968. W poniedziałek ruszają pierwsze punkty szczepień powszechnych

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Ruszyła rejestracja na szczepienia dla rocznika 1968. W poniedziałek rozpoczyna się uruchamianie punktów szczepień powszechnych
Ruszyła rejestracja na szczepienia dla rocznika 1968. W poniedziałek rozpoczyna się uruchamianie punktów szczepień powszechnych fot. mariusz kapala / gazeta lubuska / polska press
W poniedziałek rozpoczęła się rejestracja na szczepienie przeciwko koronawirusowi dla kolejnego rocznika – 1968. 53-latkowie, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego będą mogli zapisać się dzisiaj. Rusza także program pilotażowy punków szczepień powszechnych.

W poniedziałek ruszyła rejestracja na szczepienia dla kolejnego rocznika – 1968, czyli dla osób w wieku 53 lat.

Rejestracja ta jest przewidziana dla osób, które na początku bieżącego roku nie wypełniły formularza dotyczącego gotowości zaszczepienia. Jeśli to uczyniły, mogły zapisać się na szczepienie już wcześniej.

Ostatni rocznik, którego na razie dotyczy to przyspieszenie to 1973, czyli osoby w wieku 48 lat, który możliwość rejestracji uzyska 24 kwietnia.

Początek kolejnych rejestracji grup wiekowych:

  • 20 kwietnia - rocznik 1969
  • 21 kwietnia - rocznik 1970
  • 22 kwietnia - rocznik 1971
  • 23 kwietnia - rocznik 1972
  • 24 kwietnia - rocznik 1973

Cztery sposoby rejestracji

Pierwszym sposobem rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 jest zadzwonienie na bezpłatną infolinie 989, gdzie do zapisu wystarczy jedynie numer PESEL. Jednak można także podać także numer komórkowy. Na niego będą później przychodzić SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Kolejną możliwością jest wysłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, który połączy z systemem pomagający w rejestracji. Trzeba będzie przekazać numer PESEL oraz kod pocztowy.

System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania Po zarejestrowaniu na dobę przed szczepieniem otrzymuje się SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.

Kolejną możliwością rejestracji jest udanie się do punku szczepień i umówienie swojego terminu. Mapa wszystkich punktów szczepień przeciw COVID-19 dostępna jest na rządowej stronie.

Ostatnim sposobem jest rejestracja przez internet poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl.

System zaproponuje pięć terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Po dokonaniu rezerwacji, otrzymuje się powiadomienie SMS oraz kolejne przypominające o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Punkty szczepień powszechnych

Także w poniedziałek rusza program pilotażowy punktów szczepień powszechnych. Na początku uruchomione zostanie 16 takich miejsc , po jednym w każdym województwie. Docelowo jednak ma ich być 471 w całym kraju.

Pierwszy taki punkt ma zacząć działać w poniedziałek w Legnicy.

Zgodnie z założeniem punkty w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców mają szczepić dziennie 200 osób, a w miejscowościach powyżej 50 tysięcy - co najmniej pół tysiąca.

Szczepienia w powszechnych punktach mają być prowadzone przez 1-4 osobowe zespoły. Jeden taki zespół ma być w stanie dziennie przeprowadzać średnio minimum 100 szczepień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla rocznika 1968. W poniedziałek ruszają pierwsze punkty szczepień powszechnych - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto