Puchar Polski: Sandecja Nowy Sącz - Widzew 2:2 (5:4)

dem
Sandecja Nowy Sącz - Widzew
Sandecja Nowy Sącz - Widzew ekstraklasa.net
W Nowym Sączu Widzew odpadł z Pucharu Polski. W 1/8 finału Sandecja Nowy Sącz pokonała Widzew w rzutach karnych. W czwartej serii Batrović nie zdołał pokonać bramkarza Sandecji.

Widzew przejął inicjatywę na początku spotkania w Nowym Sączu. Łodzianie nie potrafili jednakże zagrozić bramce Kozioła. Widzew bliski objęcia prowadzenia był w 25 minucie spotkania po strzale Marcina Kaczmarka. Bramkarzowi gospodarzy udał się jednak wybić piłkę.

Pierwszą bramkę w meczu Sandecja - Widzew zdobyli gospodarze w ostatnich minutach pierwszej połowy po rzucie karnym. Sędzia podyktował karnego po faul w polu karnym. W drugiej części pierwszej połowy Sandecja podjęła walkę.

Widzew wyrownał na początku drugiej połowy. Zdobywcą gola był Kaczmarek, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Sandecji po podaniu od Bartkowskiego. 20 minut później Sandecja znów prowadziła. Po strzale Grzeszczyka, Krakowiak po raz drugi wyciągał piłkę z siatki Widzewa. Kibice nie musieli długo czekać na odpowiedź Widzewa. Po 9 minutach Widzew drugi raz doprowadził do remisu. Eduards Visniakovs wreszcie strzela skutecznie. Ostatnie minuty meczu należały do Widzewa, jednak łodzianom nie udało się strzelić zwycięskiej bramki i druga połowa zakończyła się remisem.

W ostatniej minucie dogrywki spotkania Visniakovs mógł zdobyć prowadzenie dla Widzewa. Jednak bramkarz Sandecji obronił jednak strzał Łotysza z 18 metrów. O awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski musiały więc rozstrzygnąć rzuty karne.

Rzuty karne: Eduards Visnakovs (0:1); Petran (1:1); Aleksejs Visnakovs (1:2); Nather (2:2); Melunovici (2:3); Grzeszczyk (3:3); Batrović (3:3); Górski (4:3); Kaczmarek (4:4); Mójta (5:4).

W 1/4 finału Pucharu Polski Sandecja Nowy Sącz spotka się z Zagłębiem Lubin.