Przerwać serię ośmiu porażek celem GKS Bełchatów

Dariusz Piekarczyk
Przerwać serię ośmiu porażek celem GKS Bełchatów Fot. Adrian Mielczarski/GKS Bełchatów
Osiem przegranych meczów ligowych z rzędu mają za sobą piłkarze GKSBełchatów. Jeśli w sobotę nie wywalczą w Tychach choćby punktu mogą wylądować na ostatnim miejscu pierwszoligowej tabeli.

Gospodarze są zdecydowanym faworytem spotkania. Tyszanie zrobią wszystko aby zmazać plamę z poprzedniej kolejki w której przegrali w Nowym Sączu z Sandecją 1:2 (1:1). Była to zaskakująca porażka, bo w dwóch poprzednich wiosennych meczach wypadli dobrze i punktowali - pokonali w Olsztynie Stomil 2:1 (1:1) oraz u siebie sosnowieckie Zagłębie 3:1 (1:1). Gospodarze meczu prowadzeni przez byłego trenera GKS Bełchatów Artura Derbina maja na koncie 36 punktów i zajmują w ligowej tabeli czwarte miejsce. Do drugiego, premiowanego bezpośrednim awansem do PKOEkstraklasy, tracą pięć “oczek”. Dodajmy, że drugim trenerem miejscowych jest eks-bełchatowianin Kacper Jędrychowski. - Zawsze będę podkreślał, że jestem z Bełchatowa i jest to klub, który mnie wychował nie tylko jako zawodnika, ale i człowieka - mówił w wywiadzie dla klubowych mediów.
W składzie GKSTychy mamy Krzysztofa Wołowicza i Bartosza Biela, którzy jeszcze niedawno grali w Bełchatowie.ą
I liga
Dokończenie 21. kolejki. Sobota (20 marca): Resovia - Termalika Nieciecza (15, 0:2), ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec (18, 2:1), GKS Tychy - GKSBełchatów (17, 1:1), Miedź Legni-ca - Arka Gdynia (12.40, 0:4), GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów (14.30, 0:1). Niedziela (21 marca): Stomil Olsztyn - Widzew Łódź (12.40, 0:2). Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom (13, 0:2).