18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prorodzinna polityka Dariusza Jońskiego: Etaty dla asystentów, żony asystenta, jego teścia i siostry żony wiceprezydenta

Monika Pawlak
Dariusz Joński jest kandydatem na prezydenta Łodzi
Dariusz Joński jest kandydatem na prezydenta Łodzi fot. Grzegorz Gałasiński
Dariusz Joński, wiceprezydent Łodzi, jako jedyny z obecnych władz miasta zatrudnia aż dwóch asystentów: Tomasza Jurę i Sławomira Granatowskiego.

Obaj mają etaty w magistracie i za asystowanie wiceprezydentowi dostają pensje. Ich wysokości magistrat nie podaje, zasłaniając się opinią prawników.

O tym, że warto być w dobrych relacjach z wiceprezydentem Jońskim przekonuje zwłaszcza przykład rodziny Sławomira Granatowskiego. Wicedyrektorem wydziału gospodarki komunalnej urzędu miasta - nadzorowanym przez Dariusza Jońskiego - jest Karolina Granatowska, prywatnie żona prezydenckiego asystenta. A kierowcą Jońskiego - jak ustaliliśmy - jest teść asystenta Granatowskiego.

Czym zasłużyła się rodzina Granatowskich? Tego nie wiemy. Poprosiliśmy Dariusza Jońskiego o wyjaśnienia, ale ich nie uzyskaliśmy. Za pośrednictwem Wojciecha Janczyka, rzecznika prezydenta Łodzi, wiceprezydent Joński przekazał nam tylko, że nie będzie wypowiadał się w tej sprawie.

Z informacji nadesłanych przez Wojciecha Janczyka wynika, że Sławomir Granatowski jest absolwentem informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, skończył także kurs Administratora Bezpieczeństwa Informacji i uzyskał stosowny certyfikat.

Z kolei jego żona skończyła administrację na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowe studia także na UŁ "Fundusze Unii Europejskiej". Tematyka studiów podyplomowych obejmowała m.in. zasady funkcjonowania, dystrybucję i zarządzanie funduszami strukturalnymi. Karolina Granatowska pracowała w Urzędzie Marszałkowskim, była także doradcą w biurze eurodeputowanego Andrzeja Szejny.

Ustaliliśmy, że Sławomir Granatowski w latach 2006 - 2009 był przewodniczącym Federacji Młodych Socjaldemokratów w województwie łódzkim, czyli SLD-owskiej młodzieżówki. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startował z 7 miejsca listy SLD-UP, ale bez powodzenia. "Jestem ambitny, swoim konsekwentnym działaniem i pracowitością dążę do wyznaczonych celów" - pisał o sobie w ulotce wyborczej Granatowski.

Ze strony internetowej FMS można się też dowiedzieć, że Karolina i Sławomir Granatowscy wzięli ślub w czerwcu 2009 r.

Warto oddać, że w latach 2003 - 2006 szefem młodzieżówki SLD w Łodzi był z kolei obecny wiceprezydent Dariusz Joński. Tym można chyba tłumaczyć obecne zaufanie, jakim wiceprezydent Joński obdarzył Sławomira Granatowskiego i jego rodzinę, dając im posady w magistracie.

Ustaliliśmy ponadto, że teść Sławomira Granatowskiego został zatrudniony jako kierowca wiceprezydenta krótko po tym, jak Dariusz Joński dostał nominację do zarządu miasta.

Kim jest drugi asystent wiceprezydenta Jońskiego? To działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wiceprzewodniczący partii w powiecie pabianickim, prywatny przedsiębiorca. Jura także startował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy SLD-UP, również bez powodzenia. Wcześniej Tomasz Jura był rzecznikiem Grzegorza Janczaka, starosty pabianickiego.

Warto przypomnieć, że wiceprezydent Dariusz Joński, zadbał również o własną rodzinę. W Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji, spółce miejskiej, którą nadzoruje, dał posady nie tylko zasłużonym i znanym działaczom SLD. Etat sekretarki dostała tam siostra żony Dariusza Jońskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto