Niezwykle miłą niespodzianką dla startujących była obecność na obydwu turniejach Pani Małgorzaty Niemczyk, która od początku patronuje rozgrywkom cyklu Projekt Plażówka.
W Głownie, pani poseł wraz z Burmistrzem Miasta panem Grzegorzem Janeczkiem oficjalnie otworzyła zawody oraz wręczyła wszystkim zawodnikom specjalnie przygotowane pamiątkowe medale.
Na bardzo dobrym poziomie stała również rywalizacja sportowa.
W turnieju mężczyzn już po raz czwarty w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanęła para Maciej Biernat i Konrad Felisiak reprezentująca Trucht.com i siłownię "I'm fit", która pokonała w finale Mateusza Skonecznego i Tomasza Narowskiego wspieranych przez Biuro Podróży Sol Travel, Fit Fabric i Trucht.com. Trzecie miejsce zajął rewelacyjnie grający tego dnia Konrad Andrzejczak występujący w parze za Adamem Łosiem. Warto podkreślić, że doskonała gra tego zawodnika została doceniona przez organizatorów, którzy przyznali mu wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju.
W turnieju kobiet ostateczną rywalizację wygrała Marta Raźniewska z Klaudią Banasiak, które pokonały doskonale spisującą się w tym sezonie parę Agnieszka Zielińska/Karolina Mastalerz. W meczu o trzecie miejsce Patrycja Drożdzińska i Aleksandra Fokczyńska pokonały Aleksandrę Pizon i Paulinę Dyszerowicz. Najlepszą zawodniczką została wybrana Klaudia Banasiak.
W turnieju „100 lat na boisku” zwyciężyła para Wojciech Zalewski i Andrzej Kalisz, która na turniej przyjechała aż z Bydgoszczy. Drugie miejsce przypadło w udziale Michałowi Tomczykowi i Piotrowi Zychowi, a trzecie Waldemarowi Cyrańskiemu grającemu w parze z Eligiuszem Zielińskim - głównym animatorem siatkówki plażowej w Głownie.
W zawodach młodzieżowych na pierwszym miejscu para Damian Janicki (najlepszy zawodnik do lat 18) i Jarosław Alagierski przed Dominikiem Miśkiewiczem i Damianem Krysztofczykiem. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Dąbrowski Hubert Antczak.
Organizatorzy przygotowali też wyróżnienia dla najmłodszych uczestników turnieju, które otrzymali Dominika Hemka i Filip Radzicki.
W niedzielnej rywalizacji mikstów na starcie po raz kolejny stanęło 45 par. O ogromnym zainteresowaniu tą kategorią dodatkowo świadczy fakt , w zawodach uczestniczyło aż 20 nowych zespołów, które nie grały w pierwszym turnieju eliminacyjnym. Po ponad 12 godzinach gry wyłoniono najlepsze drużyny. Zwyciężyła bardzo doświadczona para Nina Koźma i Mateusz Skoneczny. Srebrne medale odebrał debiutujący w tej edycji rozgrywek par mieszanych zespół Zuzanna Berkowska i Krzysztof Frank. Trzecie miejsce zdobyli Marta Raźniewska i Marek Przybylak, którzy pokonali w decydującym meczu Barbarę Srokę i Pawła Krydę.
Organizatorzy Projektu Plażówka serdecznie zapraszają na kolejne zawody. Na niedzielę 6.07.2014 w Szkole Podstawowej w 205 w Łodzi zaplanowano III Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych.
IV Turniej o Puchar Burmistrza Głowna
Mężczyźni – open
1 Konrad Felisiak / Maciej Biernat
2 Mateusz Skoneczny / Tomasz Narowski
3 Adam Łoś Konrad / Andrzejczak
4 Przemysław Bulak / Maciej Łabędź
5-6 Krystian Kaczmarski / Marek Przybylak
Konrad Biernacki / Bartosz Kuron
7-8 Adrian Trejster / Adrian Pietrasik
Jan Marat / Tomasz Antoniak
9-12 Jakub Kubacki / Sebastian Wójciak
Jakub Michalski / Daniel Alagierski
Tomasz Mikuta / Dariusz Migdal
Michał Kobierecki / Piotr Strożek
13-16 Marcin Moszczyński / Bartłomiej Pakowski
Bartosz Jabłoński Tobiasz Witczak
Maciej Leszczyński / Marcin Zygmunt
Tomasz Dobrowolski / Jakub Waszyrowski
17-24 Hubert Szadkowski Piotr Kosielski
Damian Gawrych / Piotr Kukieła
Piotr Kłaczek / Łukasz Łagodziński
Krystian Żebrowski / Bartosz Walendzik
Adam Terka / Adrian Zalewski
Adam Pietrzak / Brian Malangiewicz
Mariusz Misiura / Piotr Rześny
Daniel Bieniek / Bartłomiej Wilemborek
25-31 Michał Główczyński / Dawid Urbaniak
Rafał Bogus / Piotr Lewandowski
Dominik Kuś / Jakub Zagórowicz
Dorian Mospinek / Dawid Kwiatkowski
Adrian Kubera / Piotr Włodarczyk
Michał Fijołek / Damian Śliwkiewicz
Adrian Wódka / Konrad Serafiński
Kobiety Open
1 Marta Raźniewska / Klaudia Banasiak
2 Agnieszka Zielińska / Karolina Mastalerz
3 Patrycja Drożdzińska / Aleksandra Fokczyńska
4 Aleksandra Pizon / Paulina Dyszerowicz
5-6 Karolina Kamińska / Karolina Chmielewska
Agnieszka Leśniewicz / Iwona Łągiewczyk
7-8 Kamila Dalkowska / Karolina Rzempowska
Agnieszka Robak / Martyna Banaszczyk
9-12 Edyta Biernat / Anna Lipińska
Edyta Hałas / Monika Różańska
Karolina Ogłoza / Marta Żęcin
Sandra Sobór / Kalina Pierzgalska
13-16 Magdalena Skoczylas / Beata Maciejewska
Dominika Hemka / Aleksandra Koprowska
Izabella Oszczepalska / Paulina Sobierajska
Aleksandra Pudłowska / Małgorzata Zawadzka
„100 lat na boisku”
1 Wojciech Zalewski / Andrzej Kalisz
2 Michał Tomczyk / Piotr Zych
3 Waldemar Cyrański / Eligiusz Zieliński
Młodzieżowy
1 Damian Janicki / Jarosław Alagierski
2 Dominik Miśkiewicz / Damian Krysztofczyk
3 Mateusz Dąbrowski / Hubert Antczak
4 Jarosław Nowakowski / Mateusz Ciesielski
5-8 Kamil Bakalarz / Nikodem Andrzejewski
Piotr Burzykowski / Patryk Kwasek
Adrian Bakalarz / Michał Kowalczyk
Damian Bryszewski / Maciej Kwiatkowski
9-16 Sebastian Kujawiak / Kacper Michalak
Jagoda Polit / Klaudia Białek
Sebastian Kubiak / Patryk Rosak
Konrad Dąbrowski / Krystian Ledzion
Adrian Zieliński / Kacper Arkitek
Mateusz Kuciński / Tomasz Wypych
Marcin Rojewski / Marcin Florczak
Filip Radzicki / Arkadiusz Gierańczyk
II Grand Prix SAN Par Mieszanych
1 Nina Koźma / Mateusz Skoneczny
2 Zuzanna Berkowska / Krzysztof Frank
3 Marta Raźniewska / Marek Przybylak
4 Barbara Sroka / Paweł Kryda
5-6 Paulina Różańska / Dawid Zając
Joanna Gruszka / Artur Pasiński
7-8 Marta Laskowska / Maciej Szustak
Aleksandra Pizon / Piotr Adamski
9-12 Paulina Dyszerowicz / Dariusz Migdal
Aleksandra Fokczyńska / Przemysław Bulak
Karolina Szmigielska / Konrad Serafiński
Kamila Śnieżewska / Jakub Waszyrowski
13-16 Edyta Biernat / Adrian Zalewski
Karolina Chmielewska / Maciej Leszczyński
Agnieszka Zielińska / Adam Terka
Anna Kurzdym / Tomasz Urbaniak
17-24 Karolina Mastalerz / Maciej Han
Joanna Dziubińska / Marcin Zygmunt
Marlena Prusicka / Bartosz Wilemborek
Sylwia Jaworska / Witold Kosowski
Anna Lipińska / Maciej Łabędź
Paulina Zielińska / Błażej Ryczek
Daria Nowogórska / Adam Ojrzyński
Agata Kaczmarek / Tomasz Dobrowolski
25-32 Karolina Pawlak / Tobiasz Witczak
Patrycja Drożdzińska / Michał Brzeziński
Iwona Łągiewczyk / Daniel Alagierski
Karolina Ogłoza / Bartłomiej Chorąziak
Monika Różańska / Damian Gawrych
Sylwia Wieczorek / Maciej Żegota
Karolina Kamińska / Bartosz Jabłoński
Zuzanna Kaczkowska / Mariusz Federowicz
33-45 Klaudia Wieczorek / Maciej Wołoszyn
Sandra Sobór / Mateusz Ciesielski
Dominika Hemka / Jarosław Nowakowski
Paulina Rynkowska / Tomasz Brzeziński
Aleksandra Bilińska / Piotr Biliński
Maria Woźniczka / Adam Jabłoński
Monika Olejnik / Bartosz Snowarski
Dorota Grabowska / Igor Ławrynowicz
Natalia Nawrocka / Damian Jachacz
Kinga Grzyb / Mateusz Grzyb
Aleksandra Pudłowska / Piotr Kosielski
Marlena Zemfler / Tobiasz Klimczak
Kalina Pierzgalska / Szymon Molenda
Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?