Prime Time: najlepsze dyplomy ASP w Łodzi [ZDJĘCIA]

Darek Matyjaszczyk
Wystawa Prime Time ASP w Łodzi. Zobacz najlepsze prace studentów
Wystawa Prime Time ASP w Łodzi. Zobacz najlepsze prace studentów Krzysztof Szymczak
Od piątku (27 stycznia) możemy oglądać na wystawie Prime Time 2016 najlepsze dyplomy studentów ASP w Łodzi, które powstały w minionym roku. Otwarciu wystawy w Muzeum Włókiennictwa towarzyszyło wręczenie nagród.

W piątek 27 stycznia w Białej Fabryce odbył się wernisaż wystawy PRIME TIME 2016. W Centralnym Muzeum Włókiennictwa zobaczymy najlepsze dyplomy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z czterech wydziałów łódzkiej ASP: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych.

Na wystawie zostały zaprezentowane prace 42 absolwentów: Dominiki Walczak, Pauliny Sadrak, Dominiki Ziętek, Klaudii Markiewicz, Macieja Piłata, Martyny Sowik, Agaty Flis, Anastazji Bień, Eryki Jury, Agnieszki Gniłki i Marty Szatan z Wydziału Tkaniny i Ubioru, Agnieszki Rosiak, Katarzyny Dąbek, Weroniki Hrynkiewicz, Aleksandry Ilkiewicz, Szymona Ryczki, Aleksandry Szwedkowicz, Hanny Dziewulskiej, Aleksandry Talachy, Agaty Wieczorek, Igi Ścibek i Pawła Jaczewskiego z Wydziału Grafiki i Malarstwa, Jakuba Napieraja, Karoliny Dżbik, Agnieszki Kozłowskiej, Julii Kosmynki, Olgi Szczęsnej, Mikołaja Sęczawy, Ingi Januszek, Ady Bireckiej, Justyny Gorządek i Macieja Ziółkowskiego z Wydziału Sztuk Wizualnych oraz Patrycji Wojdak, Mileny Gałązki, Julii Dydel, Martyny Aleksandrowicz, Moniki Dworak, Anny Wawszczak, Krzysztofa Barzdo, Magdaleny Bartczak, Dominiki Rajskiej i Olgi Rogalskiej z Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz.

Prime Time 2013 prace dyplomowe ASP w Łodzi [ZDJĘCIA]

Otwarciu wystawy towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na najlepszy dyplom. Prace wybierało jury w składzie: Bożena Gargas (Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o. o.), Maria Morzuch (krytyk sztuki), Aneta Dalbiak (Dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi), Jacek Michalak (rezes Zarządu Atlas Sztuki Sp. z o. o.), Michał Haze (Prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Właściciel firmy Mikomax Meble Biurowe), Adam Klimczak (artysta, kurator, prowadzi Galerię Wschodnią w Łodzi).

Lista laureatów Prime Time 2016:

Złoty Medal zdobył Maciej Piłat – za kolekcję obuwia i galanterii skórzanej inspirowanej wzornictwem przemysłowym „Minimalizm” wykonaną w na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obuwia i Galanterii Skórzanej dr Katarzyny Wróblewskiej oraz za kolekcję ubiorów inspirowanych wzornictwem przemysłowym „Minimalizm” wykonaną w Pracowni Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz.

Srebrny medal otrzymał Maciej Ziółkowski – za film interaktywny „Księga uśpionych” wykonany na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka oraz za plansze projektowe i scenografię do filmu interaktywnego pod tym samym tytułem, które wykonane zostały w Pracowni Praktyki i Teorii Koloru dr Przemysława Wachowskiego.

Srebrny Medal zdobył Paweł Jaczewski – za serię plakatów inspirowanych analizą wizualną wybranych tendencji projektowych od lat 60. do 80. wykonanych na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych dr hab. Sławomira Kosmynki, prof. nadzw. Aneks do dyplomu pt. „Portrety rodzinne” wykonany został w Pracowni Malarstwa I prof. Tomasza Chojnackiego i prof. Andrzeja Bartczaka.

Brązowy Medal jury przyznało Agacie Flis – za kolekcję ubiorów inspirowaną regionalnym strojem huculskim „Magiczna Karpatia” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz oraz za kolekcję tkanin drukowanych w wykorzystaniem ornamentyki kultury huculskiej wykonanej w Pracowni Druku II prof. Krystyny Czajkowskiej.

Brązowy Medal otrzymał Jakub Napieraj – za pracę pt. „Wnętrze: światło i przestrzeń” wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Obrazu dr hab. Aleksandry Gieragi, prof. nadzw. oraz za pracę pt. „Wnętrze: układy czasoprzestrzenne” wykonaną w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka.

Brązowy Medal zdobyła Anna Wawszczak – za projekt inteligentnej kurtki snowboardowej - „Zdrowy i aktywny tryb życia alternatywnym źródłem energii odnawialnej” wykonany na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Promotorem pracy był dr hab. Mariusz Włodarczyk, prof. nadzw.

Wyróżnienia otrzymali:

Szymona Ryczka – za dyplom pt. „ Człowiek jako istota, która utraciła, odrzuciła i odnalazła Boga” – zbiór prac graficznych w technice druku wypukłego. Praca wykonana w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej na Wydziale Grafiki i Malarstwa, której promotorem był dr hab. Dariusz Kaca, prof. nadzw.
Aneks do dyplomu tj. Prace z Pracowni Rzeźby – „Głowa Jana Chciciela” wykonane zostały w pracowni Rzeźby i Kreacji Przestrzeni prowadzonej przez dr hab. Janusza Czumaczenkę, prof. nadzw.
Karoliny Dżbik – za pracę pt. „ Odkrywanie – Odnajdywanie – Stwarzanie” wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Filmu Animowanego dr hab. Krzysztofa Rynkiewicza oraz za pracę pt. „Egzystencja jako projekt” wykonana w Pracowni Fotografii – Relacje z Przestrzenią prof. Grzegorza Przyborka.
Aleksandry Ilkiewicz – za dyplom „Doświadczenie krajobrazu” wykonany na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem dr hab. Witolda Warzywody, prof. nadzw. Aneks do dyplomu pt. „Herbarium” wykonany zostały w Pracowni Ilustracji, Komiksu i Preprodukcji Gier i Filmu prof. Gabriela Kołata

Prime Time wystawa ASP w Muzeum Włókiennictwa

Wystawę Prime Time będzie można oglądać do 26 lutego 2017 roku w budynku CMW (ul. Piotrkowska 282).

Prime Time 2015. Wystawa dyplomów ASP w Łodzi

ZOBACZ |Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie