Praca w Łódzkiem. Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa poszukuje funkcjonariuszy. Ile zarabia celnik?

Lila Sayed
Lila Sayed
Udostępnij:
Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa znów rekrutuje. Tym razem etaty czekają na 3 nowych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Termin na złożenie aplikacji mija 29 kwietnia 2022 r.

Poszukiwani są kandydaci do służby w referacie postępowania celnego (jeden etat) i w komórce kontroli celno-skarbowej rynku w Piotrkowie Trybunalskim (dwa etaty).

***
W grudniu poszukiwani byli funkcjonariusze do służby w pionie dochodzeniowo-śledczym, w komórce postępowania celnego i w oddziałach celnych (w Łodzi, w tym w porcie lotniczym Łódź-Lublinek i w Sieradzu) oraz w Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw. Na chętnych czekało 10 etatów.
Jakie wymagania muszą spełniać kandydaci, ile zarabia celnik?

Jakie wymagania powinni spełniać kandydaci?

Osoby ubiegające się o przyjęcie do Służby Celno-Skarbowej powinny spełniać podstawowe kryteria tj. obywatelstwo polskie, odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia, co najmniej średnie wykształcenie, niekaralność za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystanie z pełni praw publicznych oraz nieposzlakowana opinia. W pionie dochodzeniowo-śledczym wykształcenie wyższe będzie dodatkowym atutem.

  • Wydział Dochodzeniowo-Śledczy - 4 etaty
  • Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw (CUDO) - 1 etat
  • Oddział Celny II w Łodzi - 1 etat
  • Oddział Celny Port Lotniczy Łódź-Lublinek - 2 etaty
  • Oddział Celny w Sieradzu - 1 etat
  • Drugi Referat Postępowania Celnego - 1 etat

- Do zadań nowych funkcjonariuszy będą należeć kontrole w zakresie przestrzegania przepisów prawa celnego, w tym odprawy celne i pobór należności celnych oraz akcyzowych, rozpracowywanie grup przestępczych i prowadzenie śledztw oraz dochodzeń w zakresie zwalczania przestępstw karnych i karnych skarbowych - informuje Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej przysługuje też możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach oraz dodatki do uposażenia, np. za wykonywanie czynności kontrolnych, za służbę w godzinach nocnych.

Ile zarabia celnik na początku kariery?

-Funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), który dopiero rozpoczyna karierę i ma tylko dodatek za najniższy stopień służbowy, a nie ma jeszcze innych dodatków (za wieloletnią służbę, za czynności kontrolne) otrzyma 3599 zł brutto (ok. 3 tys. zł na rękę) - informuje Beata Bińczyk.

Poza uposażeniem zasadniczym i dodatkiem za stopień służbowy, funkcjonariusze po dwóch latach pracy otrzymują dodatek za każdy rok służby, do wysokości 25 proc. uposażenia zasadniczego, nagrodę roczną, tzw. trzynastkę, nagrody jubileuszowe oraz pakiet szkoleń przygotowujący do pełnienia służby. Oprócz tego mogą liczyć na dofinansowanie do wypoczynku dla siebie i członków rodziny.

W poprzednim naborze o etat celnika w IAS w Łodzi ubiegało się 150 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Materiał oryginalny: Praca w Łódzkiem. Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa poszukuje funkcjonariuszy. Ile zarabia celnik? - Express Ilustrowany

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie