Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaliśmy Menedżerów Roku Województwa Łódzkiego. Zobacz relację z uroczystej gali ZDJĘCIA

Redakcja
Grzegorz Gałasiński
Już po raz dwunasty rozstrzygnęliśmy prestiżowy konkurs Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, który organizowany jest przez redakcję "Dziennika Łódzkiego" oraz Lożę Łódzką BCC. Laureatów ogłosiliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w gmachu Filharmonii Łódzkiej.

Kapituła naszego konkursu nagrodziła menedżerów w trzech kategoriach: mikro i mała firma, średnia firma oraz duża firma. Uhonorowane zostały osoby nietuzinkowe, które mają wpływ na życie gospodarcze nie tylko w Łodzi, ale i w województwie łódzkim. Mają one jednak znacznie szerszy zasięg, nierzadko międzynarodowy.

W kategorii miko i mała firma zwyciężył Andrzej Pabich, prezes zarządu Dylen Sp. z o.o, do którego należy Zoosafari Borysew. Ogród zoologiczny o powierzchni 22 hektarów został założony w 2008 roku. Od tego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, nie tylko z województwa łódzkiego.

Odbierając nagrodę Andrzej Pabich podziękował nie tylko kapitule konkursu , ale także żonie i synom.

- Dziękuję za wsparcie i współprowadzenie tak trudnego przedsięwzięcia jakim jest ogród zoologiczny - zaznaczył Andrzej Pabich. - Czuję satysfakcję, ale także zobowiązanie do dalszej pracy i rozwoju przedsiębiorstwa.

W tej kategorii przyznano także wyróżnienie specjalne. Otrzymała je Wirginia Gostomczyk, prezes zarządu Ides Consultants Polska Sp. z o.o . To firma doradcza realizująca projekty z zakresu: rekrutacja, szkolenia, ocena okresowa pracowników. Wyróżnienie zostało przyznane jednogłośnie.

- Praca małego zespołu, jak mój, różni się od pracy w dużych organizacjach, a naszymi klientami są głównie duże firmy - zaznaczyła Wirginia Gostomczyk. - Jestem nie tylko prezesem, ale i pijarowcem i marketingowcem. Wszyscy pracownicy są wielozadaniowcami.

W styczniu pani Wirginia była w filharmonii na koncercie beethovenowskim. Miała wówczas marzenie, by tu wystąpić.

- Może nie śpiewać, ale coś powiedzieć - podkreśliła. - To marzenie się spełniło.

Menedżerem Roku 2019 w kategorii średnia firma został Piotr Grabowicz, prezes zarządu MCKB Sp. z o.o. To ogólnopolski lider wśród generalnych wykonawców inwestycji w Polsce. Przedsiębiorstwo działa na rynku budowlanym wśród polskich i zagranicznych inwestorów.

Piotr Grabowicz nagrodę ocenił także jako zobowiązanie i wyzwanie.

- Odbieram nagrodę jako uhonorowanie całego 100-osobowego zespołu, a biorąc pod uwagę partnerów biznesowych i współpracowników to prawie 1,5 tys. osób - powiedział Grabowicz. - Będziemy kontynuować wysiłek, by w przyszłości startować w kategorii duża firma. Dziękuję za współpracę Politechnice Łódzkiej oraz Business Centre Club.

Najlepszy w kategorii duża firma okazał się Maciej Kapica, prezes zarządu Moje Bambino, Sp. z o. o. Sp.k., która produkuje wyposażenie dla szkół, przedszkoli oraz innych placówek edukacyjnych. Moje Bambino zatrudnia 600 osób, pod tym szyldem działa pięć zakładów nie tylko w Polsce, ale i w Szwecji, Niemczech, Austrii, Czechach i na Słowacji.

- Traktuję to jako zwycięstwo całego zarządu Moje Bambino, gdyż razem tworzymy tę firmę od 14 lat - komentował wygraną Maciej Kapica. - Zaczynaliśmy jako mikroprzedsiębiorstwo. To jest przede wszystkim odpowiedzialność i tworzenie zespołu, nagroda to również ich sukces. Każdą firmę tworzą ludzie.

Jury nie miało prostego wyboru. W konkursie nominowane były 22 osoby. Sześć z nich reprezentowało duże firmy, sześć średnie, natomiast dziesięć mikro i małe.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Poznaliśmy Menedżerów Roku Województwa Łódzkiego. Zobacz relację z uroczystej gali ZDJĘCIA - Dziennik Łódzki

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto