Pożegnanie z siatkówką plażową w Manufakturze

W miniony weekend na plaży w Manufakturze rozegrane zostały turnieje finałowe siatkówki plażowej o Puchar Manufaktury Mężczyzn i Grand Prix MOSIR Par Mieszanych z cyklu Projekt Plażówka 2012, których organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Sensacyjnie rozpoczęła się sobotnia rywalizacja panów. Stawiani w roli faworytów Konrad Biernacki i Damian Jakiel (pierwsze i szóste miejsce w rankingu Projekt Plażówka 2012) przegrali dwa mecze i nie awansowali do najlepszej czwórki turnieju. Bezkonkurencyjna za to okazała się para Adam Łoś i Piotr Kłaczek, która w meczu finałowym pokonała parę Adam Chrobot/Piotr Strożek i zdobyła Puchar Manufaktury. Trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Kobiereckiemu i Łukaszowi Łagodzińskiemu, którzy wygrali z Jakubem Kubackim i Tobiaszem Witczakiem.

W niedzielę do walki przystąpiły miksty. Już sam udział w finale GP Par Mieszanych był wielkim wyróżnieniem. Warto przypomnieć, że 8 najlepszych par występujących w finale zostało wyłonionych spośród 90 zawodniczek i zawodników startujących w lipcu i sierpniu w czterech turniejach eliminacyjnych rozgrywanych na obiektach MOSiR Małachowskiego. Najlepszym z najlepszych mikstów została para Kamila Śnieżewska i Konrad Biernacki, która wygrała w finale z Patrycją Lipińską i Adamem Terką. Brązowe medale przypadły w udziale Edycie Biernat i Maciejowi Hanowi, którzy wygrali z Martyną Witkowską i Michałem Nowakiem.

W rankingu Projektu Plażówki 2012 wśród mężczyzn bez zmian, u kobiet na piąte miejsce awansowała Edyta Biernat. O ostatecznej kolejności zadecydują wyniki XVI Finału Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi, który rozegrany zostanie za dwa tygodnie. W sobotę 8 września 2012 całodzienne eliminacje panów. Dzień później do południa eliminacje pań, a po południu równolegle finały w obu kategoriach. W trakcie niedzielnej ceremonii zakończenia wyróżnienia otrzymają również zwycięzcy rankingu Projekt Plażówka 2012.