Polska przegrała z Litwą na zakończenie Mistrzostw Europy Koszykarzy U18 [foto]

Michał Potocki
Polska vs. Litwa ME U18 (Orbita, Wrocław 31 lipca 2011)
Polska vs. Litwa ME U18 (Orbita, Wrocław 31 lipca 2011) Michał Potocki
31 lipca w meczu o 5. miejsce Polacy ulegli Litwinom 66 - 78.

W ostatnim meczu Polaków na Mistrzostwach Europy koszykarzy do lat 18, rozgrywanych we Wrocławiu biało-czerwoni zmierzyli się z sąsiadami zza wschodniej granicy. Gospodarzy w walce o 5. miejsce dopingowało ponad dwa tysiące fanów basketu. Podopiecznym Jerzego Szambelana na równą walkę z Litwinami sił starczyło tylko przez połowę meczu. W trzeciej kwarcie goście rozstrzygnęli losy spotkania.

Zobacz: Koszykarskie Mistrzostwa Europy U18 we Wrocławiu [serwis specjalny]
Pierwsza kwartę świetnie zaczął Ponitka. Lider reprezentacji zdobył cztery pierwsze punkty spotkania. Rywale szybko odpowiedzieli udanymi wejściami pod kosz, ale gospodarze wygrali pierwsze dziesięć minut 20-18.

Druga kwarta była bardzo wyrównana, prowadzenie kilka razy przechodziło z rąk do rąk. Jednak od stanu 32-25 Litwini zdobyli 13 punktów, a Polacy tylko trzy. Pod koszem nie trafiał Karnowski, drużyny nie wsparli wystarczająco rezerwowi. Do przerwy było 35-38 dla zawodników w zielonych strojach.

polska litwa me u18 31 lipcapolska litwa me u18 31 lipcapolska litwa me u18 31 lipcapolska litwa me u18 31 lipca

Po zmianie stron długo żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie większe niż dwa oczka. Wreszcie po kilku kontrach i stratach Polaków goście zdobyli 14 punków z rzędu bez odpowiedzi biało-czerwonych. Te kwartę przegraliśmy 16-25.

Ostatnia odsłona meczu znów była wyrównana. Na 3,5 minuty przed końcem na boisku zostali już praktycznie sami rezerwowi polskiej ekipy i radzili sobie całkiem dobrze, jednak Litwini ciągle byli skoncentrowani w obronie i rozważnie grali w ataku. Ostatecznie wygrali mecz 78 - 66. Polacy zajęli tym samym 6. miejsce w turnieju, którego byli gospodarzami.