Polska B pokonała Mistrzów Europy

Druga kadra Polski pokonała Hiszpanię w pierwszym spotkaniu ostatniego dnia Memoriału Huberta Wagnera! Po trzech setach to rywale schodzili ze spuszczonymi głowami, a biało-czerwoni skakali z radości!

Podobnie jak w poprzednich meczach Polacy rozpoczęli pierwszego seta od wyrównanej gry. Po przerwie technicznej na trzy punkty odskoczyli Hiszpanie i gdy wydawało się, że będziemy mieć powtórkę z wcześniejszych meczy kadry B, ci wyrównali na 11:11 i z każdą akcją budowali przewagę nad rywalem. Hala Arena wypełniała się coraz bardziej kibicami z różnych stron Polski, a biało-czerwoni niesieni dopingiem fanów wygrali 25:20.

Punktowy przebieg seta: 3:3, 8:11, 11:11, 19:14, 24:18, 25:20.

Drugi set to seria błędów, zepsutych zagrywek i nieciekawej gry obu zespołów. Kiedy w decydującej fazie seta Hiszpanie wyszli na kilku punktowe prowadzenie, biało-czerwonii nie poddawali się. Rywal miał piłkę setową przy stanie 21:24, a nasi reprezentanci zdołali wyrównać po bloku Buszka i Kłosa! Zatrzymany został Falasca, a potrójny blok Polaków zakończył partię! Po emocjonującej końcówce wygrali 27:25.

Punktowy przebieg seta: 0:2, 6:9, 16:16, 19:22, 21:24, 24:24, 27:25.

W trzecim secie, na zakończenie turnieju, Polacy w końcu utrzymywali prowadzenie od początku do samego końca. Aktualni Mistrzowie Europy byli bezradni w rywalizacji z naszymi reprezentantami. Po asie serwisowym Buszka było 14:11, a po ataku tego samego zawodnika już 21:16. Hiszpanie w tej partii więcej razy podważali decyzje sędziów niż skutecznie grali. Po większości akcji mieli pretensje o złą decyzję, a libero rywali przyklaskiwał, bliski otrzymania kartki za swoje zachowanie. Biało-czerwonii zaś pewni siebie zdobywali punkt za punktem, ostatecznie pokonując Hiszpanię 3:0!

Punktowy przebieg seta: 3:0, 5:2, 12:8, 16:13, 21:16, 24:20, 25:21.

Polska B – Hiszpania 3:0 (25:20, 27:25, 25:21)