POLECAMY | Jesienią szlifuj angielski z British Centre

Materiał informacyjny British Centre
Udostępnij:
Początek jesieni oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego to doskonały czas aby pomyśleć o rozwoju osobistym oraz uzupełnianiu swoich kwalifikacji. Dłuższe wieczory na pewno warto poświęcić na naukę bądź szlifowanie języka angielskiego. Ta inwestycja zawsze się zwraca. Ważne, aby wybrać szkołę językową, która istnieje na rynku wiele lat i może pochwalić się doświadczoną kadrą oraz zróżnicowaną ofertą. Jedną z takich szkół jest bez wątpienia British Centre - obecna na łódzkim rynku od 30 lat i niezmiennie ciesząca się zaufaniem słuchaczy.

BRITISH CENTRE to bardzo rozpoznawalna marka na łódzkim rynku

Od 30 lat dba o edukację językową kolejnych pokoleń łodzian. Przez mury BRITISH CENTRE – czy też raczej przez sale zajęciowe – przeszło ponad 52 tysięcy zadowolonych słuchaczy.

Jako jedna z niewielu szkół językowych BRITISH CENTRE co roku prowadzi kursy na wszystkich poziomach zaawansowania od A1 po C2. Ten ostatni poziom, poziom pełnej biegłości językowej, jest w szkołach rzadkością, bowiem w większości uczący legitymują się znajomością języka na poziomie C1+, niekiedy tylko C2. Natomiast lektorzy BRITISH CENTRE tradycyjnie doprowadzają słuchaczy do tak wysokiego poziomu, że sięgają oni po certyfikat Cambridge English C2 Proficiency, co jest odpowiednikiem poziomu C2+.

BRITISH CENTRE to firma rodzinna, wrośnięta w krajobraz Łodzi, dbająca szczególnie o jakość oferowanych usług. Troska o klientów uczestniczących w kursach jest – niezależnie od ich wieku –nadrzędną wartością dla całej załogi firmy.

Firma odpowiedzialna społecznie
BRITISH CENTRE to firma odpowiedzialna społecznie, która na przestrzeni lat wspierała na różne sposoby edukację językową, prowadząc na przykład Wielki Test Języka Angielskiego, bezpłatny dla uczestników, organizując konferencje, jak na przykład „Łódzkie językami bogate”, sponsorując szkołom zakup sprzętów, pomocy naukowych i wydawnictw, sponsorując sportowców, by rozwijali swoje umiejętności i sławili imię naszego miasta za granicą, a wreszcie prowadząc bezpłatne kursy języka polskiego dla Ukraińców, którzy w naszym mieście znaleźli schronienie.

BRITISH CENTRE od lat podejmuje akcje na rzecz ratowania naszej planety, czego przykładem jest ubiegłoroczny konkurs pod nazwą BRITISH CENTRE for the Earth: how to save our planet? lub prowadzona w firmie polityka dawania drugiego życia naszym książkom i oszczędzania papieru, wyrażająca się hasłem ZERO WASTE!

Kursy językowe dla dorosłych

Niedawna pandemia covid-19 nieco odmieniła ofertę Szkoły, która nieomalże natychmiast przeszła na zajęcia online, czyli e-learning synchroniczny z lektorem w czasie rzeczywistym. Dorośli słuchacze rozsmakowali się w tej wygodnej formie – nie trzeba godzinami stać w korkach, zajęcia można odbywać w zaciszu domowym, a do tego wyspecjalizowani w tym lektorzy BRITISH CENTRE zapewniają wyjątkowe materiały i narzędzia, bardzo atrakcyjne i wyjątkowo efektywne.

Oczywiście dla tych, którzy cenią sobie spotkania w salach zajęciowych i ich niepowtarzalną, lekką, sympatyczną, pełną empatii atmosferę, Szkoła przygotowała kursy stacjonarne. Na słuchaczy czekają 3 oddziały: w Łodzi przy al. Kościuszki 93 (w przepięknej secesyjnej kamienicy Zygmunta Dejczmana) i przy ul. Pomorskiej 140 (w domu z uroczym ogródkiem) oraz w Zgierzu przy pl. Kilińskiego 12.

Kursy językowe dla dzieci

Dzieci zdecydowanie wolą zabawy realizowane w salach zajęciowych BRITISH CENTRE, wyposażonych w wygodne pufy i miękkie dywany. W tych bezpiecznych warunkach maluchy mogą rozgrywać zawody, stawiać wieże z klocków i meblować domki, nie dostrzegając, że właśnie uczą się języka obcego. Bo co za różnica, w jakim języku nazywają otaczający świat? Ważne, że udaje się im odpowiadać na zadawane pytania, prawidłowo reagować na polecenia i cieszyć zabawą z rówieśnikami.

Nieco starsze pociechy na zajęciach wędrują od przygody do przygody, zwiedzając zakamarki świata, poznając głębiny oceanów, wspinając się na szczyty gór i śledząc przemiany zachodzące w świecie. Wszystko to w oparciu o fascynujące materiały National Geographic Learning, zapewniające rozwijanie nie tylko kompetencji językowych, ale też poznawanie różnych kultur i stylów życia, uczące komunikacji w rzeczywistych sytuacjach, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów w oparciu o burzę mózgów, wybieranie informacji ważnych i odsuwanie tych nieistotnych, dokonywanie wyborów na podstawie kryteriów. Uczestnicy tej „podróży” uczą się wypowiadać swoje opinie, argumentować, uzasadniać i nade wszystko – współpracować w grupie, wspólnie wykonywać projekty, angażować w realizację idei ważnych dla świata. Wszystko z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które przecież są już wszechobecne i niezbędne obywatelowi świata.

Do takiego BRITISH CENTRE WSZYSTKICH Państwa zapraszamy!

Mamy dla Państwa kursy języków obcych online lub stacjonarne, grupowe lub indywidualne, przy czym grupy mogą być różnej wielkości (od 4 do 12 osób).

Oferta obejmuje:

 • Kursy języka ogólnego lub biznesowego
 • Przygotowanie do egzaminów Cambridge English Qualifications (C2 Proficiency, C1 Advanced, B2 First, B1 Preliminary, A2 Key, English for Young Learners)
 • Konwersacje, repetytoria i inne “szyte na miarę” formy szkoleniowe.

Płatność za kurs następuje z góry, w 2 ratach semestralnych lub w 8 ratach za cały kurs (przy dziewięciu miesiącach nauki). Warto wiedzieć, że nasz program OPŁACA SIĘ POLECAĆ! pozwala zmniejszyć koszt kursu lub wręcz uczyć się za darmo (szczegóły https://british-centre.pl/oplaca-sie-polecac/)

Organizacja zajęć:

 • Kursy dla dorosłych i młodzieży realizowane są w systemie rocznym (2 semestry) obejmującym
 • 80 godzin (konwersacje, przygotowanie do matury lub egzaminu dla ósmoklasistów), 120 godzin (kursy z języka ogólnego) lub 160 godzin (kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge)
 • Kursy dla dzieci od 20 do 120 godzin podzielonych na 30 lub 60 spotkań, w zależności od wieku dzieci i preferencji rodziców
 • Liczba godzin zajęć i liczebność grupy rzutują na cenę kursu
 • Zajęcia dla dorosłych odbywają się rano od godz. 8.00 lub po południu – początek zajęć 15.30, 17.00, 18.45; grupy dziecięce – w zależności od preferencji rodziców i możliwości dzieci

Dlaczego warto wybrać BRITISH CENTRE?

 • Jesteśmy na rynku od 30 lat, a z naszych usług skorzystało ponad 52 tys. osób – nie mogły się mylić!
 • Nasi lektorzy to w pełni wykwalifikowani, doświadczeni, empatyczni i sympatyczni lektorzy polscy
 • i native speakers, którzy uważają, że „sukces naszych słuchaczy jest naszym sukcesem!” – dlatego dewizą BRITISH CENTRE jest a guarantee of success!
 • Zapewniamy bezpłatne konsultacje z naszymi lektorami w przypadku nieobecności
 • Oferujemy bezpłatne lekcje próbne - można wziąć udział w pierwszej lekcji i bez żadnych konsekwencji finansowych zrezygnować
 • O naszej wiarygodności świadczy fakt powierzenia nam przez Cambridge University prowadzenia najstarszych i najbardziej na świecie rozpoznawalnych egzaminów z języka angielskiego (Centrum Egzaminacyjne PL251); warto wiedzieć, że takich ośrodków (poza ośrodkami British Council) jest tylko ok. 20
 • Najwyższą jakość naszych usług potwierdza znak jakości DEKRA Certification SUS 2.0.
 • Aby otrzymać szczegółowe informacje, wystarczy wypełnić test na stronie internetowej BRITISH CENTRE, który znajduje się w zakładce BC L!VE ONLINE https://britishcentre.langlion.com/forms/domyslny

Aby otrzymać szczegółowe informacje dotyczące zapisu dziecka na kurs (zapis na lekcję pokazową/próbną) prosimy o kontakt telefoniczny:

 • oddział Kościuszki 93: +48 42 630 20 48, 505 968 994
 • oddział Pomorska: +48 42 678 64 44, 505 920 526
 • oddział Zgierz: +48 42 716 06 94, 606 699 250

Centrum egzaminacyjne Cambridge Assessment English – rzetelność, solidność, wiarygodność

Jeszcze jeden aspekt działalności BRITISH CENTRE: CERTYFIKACJA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Niewiele jest szkół językowych, które zaskarbiły sobie zaufanie ponad stuletniej instytucji brytyjskiej, zajmującej się audytowaniem znajomości języka angielskiego jako obcego. W Polsce jest ich około dwadzieścia, nie licząc placówek British Council. O to, by stać się centrum egzaminacyjnym Cambridge Assessment English, należy się ubiegać, konkurując z innymi podobnymi placówkami. Tymczasem BRITISH CENTRE jest tą wyjątkową szkołą, do której Cambridge Assessment English zwróciło się samo i zaprosiło do współpracy w tym zakresie! Co prawda znało już Szkołę jako agenta egzaminu BULATS, przeprowadzało audyt wiarygodności firmy, sprawdzało wyposażenie i zabezpieczenia – i doceniło jej rzetelność i wiarygodność. W ten oto sposób BRITISH CENTRE uzyskało status centrum egzaminacyjnego, w którym uzyskać można najwyżej na świecie cenione certyfikaty Cambridge English Qualifications, potwierdzające znajomość języka angielskiego na następujących poziomach zaawansowania:

 • Pre A1 Starters (YLE Starters)
 • A1 Movers (YLE Movers)
 • A2 Flyers (YLE Flyers)
 • A2 Key for Schools (KET)
 • B1 Preliminary for Schools (PET)
 • B2 First for Schools (FCE)
 • A2 Key (KET)
 • B1 Preliminary (PET)
 • B2 First (FCE)
 • C1 Advanced (CAE)
 • C2 Proficiency (CPE)
 • B1 Business Preliminary (BEC Preliminary)
 • B2 Business Vantage (BEC Vantage)
 • C1 Business Higher (BEC Higher)

W świecie certyfikacji posiadanie takiego poświadczenia znajomości języka angielskiego jest kluczem do sukcesu na arenie międzynarodowej!

Warto zdawać egzamin w BRITISH CENTRE, ponieważ zawsze odbywa się on w kameralnej atmosferze i choć drobiazgowo przestrzegane są wszystkie procedury, do których zobowiązane jest centrum egzaminacyjne, to pełne empatii podejście pracowników czyni go pozytywnym doświadczeniem.

BRITISH CENTRE to także firma rodzinna, w której lektorzy i pracownicy administracyjni są traktowani jak członkowie rodziny. To firma z czarownym ogródkiem i serdeczną obsługą, pragnącą każdemu klientowi zapewnić komfort i zadowolenie.
I TAK OD TRZYDZIESTU LAT…

Więcej informacji na:https://british-centre.pl/ , https://www.facebook.com/szkola.british.centre

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie