Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pokazy w Planetarium EC1. 12 września Spin Day w EC1 Łódź

Darek Matyjaszczyk
Pokazy w Planetarium EC1 Łódź
Pokazy w Planetarium EC1 Łódź Paweł Łacheta
Planetarium EC1 w Łodzi zaprasza na pierwsze pokazy w kinie sferycznym podczas imprezy Spin Day. Impreza w EC1 popularyzująca naukę rozpocznie się 12 września od godz. 10. Ponieważ pokazy cieszą się dużym zainteresowaniem zostaną powtórzone w niedzielę. Wstęp bezpłatny.

EC1 Łódź jest członkiem ogólnopolskiego Porozumienia Społeczeństwo i Nauka (SPiN) zrzeszającego instytucje ukierunkowane na rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji.

W EC1 Łódź powstanie wkrótce Centrum Nauki i Techniki, a w Planetarium EC1 Łódź działać będzie nowoczesne kino sferyczne. Pod kopułą na ekranie sferycznym o średnicy 14 metrów można obserwować pokazy w rozdzielczości 8K. Widownia to 110 wygodnych foteli.

Uruchomienie Planetarium zaplanowane jest na listopad 2015. Jednak 12 września mieszkańcy Łodzi będą mieli wyjątkową okazję obejrzenia pierwszych prezentacji.

Pokaz nosi tytuł „Dwa Szkiełka”, co może nie brzmi imponująco - niemniej w trakcie oglądania pokazu widzowie odbywają podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznają również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków: Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble'a oraz wielu innych. - Tomasz Kisiel odpowiadający za projekt Planetarium.

Pokaz zawiera zapierające dech w piersiach efekty wizualne, które umożliwiają widzowi przeniesienie się w przestrzeń kosmiczną. Ścieżka dźwiękowa nagrana została przez Londyńską Orkiestrę Symfoniczną.

Pokazom w planetarium będzie towarzyszył "teatr otoczenia", czyli spektakl prezentujący wybitne postacie nauki w starciu nowych idei ze skostniałymi dogmatami. Akcja przedstawienia „A jednak się kręci!” rozgrywa się w fantastycznym świecie, widzianym z perspektywy gwiazdy (ciała niebieskiego), gdzie w jednej chwili pojawiają się m.in. Sokrates i polski twórca komputerów Jacek Karpiński. Widzowie będą również świadkami spotkania Galileusza i Tesli. Wokół planetarium będą krążyć William Harvey - lekarz, odkrywca układu trzymającego wszystkich przy życiu, twórca maszyny do ujawniania niemieckich szyfrów - Alan Turing oraz dysydentka i orędowniczka nauki – Hypatia z Aleksandrii.

W planach również wycieczki po EC1 Wschód.

Pokazy w planetarium EC1 - 12 września 2015

Pokazy w planetarium odbędą się w godzinach: 11, 11.30, 12, 13, 14, 14.30, 15.
Spektakle „A jednak się kręci!”: 12.30, 13.30, 14..30, 15.30.

Uwaga! Z powodu dużego zainteresowania pokazy w planetarium EC1 odbędą się również w niedzielę 13 września. Rozpoczną się również o godz. 11.

Harmonogram pokazów: 11.00, 11.45, 12.30, 13.15, 14, 14.45 i 15.30.

Pokazy są bezpłatne. Aby zapewnić naszym gościom jak największy komfort przygotowaliśmy system zapisów. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: [email protected]. W jednym mailu można wysłać maksymalnie 4 zgłoszenia.

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto