Polecamy

Z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego w "Programie przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2021-2027 z perspektywą do roku 2030” zapisana została budowa sześciu nowych zbiorników retencyjnych na terenie województwa łódzkiego
[3/7]

Pod Łodzią powstanie ogromne jezioro. Ceny gruntów pójdą w górę! To będzie gigantyczny zbiornik retencyjny!

Z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego w "Programie przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2021-2027 z perspektywą do roku 2030” zapisana została budowa sześciu nowych zbiorników retencyjnych na terenie województwa łódzkiego. Jeden z nich powstać ma w powiecie zgierskim, a dokładnie w Tkaczewskiej Górze w gminie Parzęczew.
Zbiornik retencyjny ma być utworzony na rzece Bzurze i ma mieć 215 hektarów, czyli zajmie ogromny teren. Ma on pełnić funkcje przeciwpowodziowe, nawadniające oraz turystyczno - rekreacyjne.
Budowa zbiornika retencyjnego sprawi, że okolica Tkaczewskiej Góry zmieni się nie do poznania. Powstaną tu plaże, przystanie, rozwinie się agroturystyka i usługi turystyczne. Ceny gruntów będą szybowały w górę.


Czytaj więcej na następnej stronieAż 215 hektarów (!) ma mierzyć nowy zbiornik retencyjny w woj. łódzkim. To największy z sześciu zaplanowanych do budowy przez marszałka woj. łódzkiego akwenów. Powstaną tu plaże, przystanie, rozwinie się agroturystyka i usługi turystyczne. Ceny gruntów na pewno będą szybowały w górę.

Najnowsze wiadomości

reklama