Piłka nożna: Sparta Łódź 4-0 Powstaniec Dobra [zdjęcia]

Sparta Łódź bez większych problemów w niedzielne popołudnie pokonała drużynę Powstańca Dobra. Goście nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się coraz silniejszej drużynie Politechniki Łódzkiej.
Obejrzyj fotorelację z meczu Widzewa z Legią

Spotkaniu drużyn z klasy rozgrywkowej B miały towarzyszyć liczne atrakcje oraz tłumy kibiców na trybunach. Niestety paskudna pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, jednak mimo wszystko wierni fani drużyny Politechniki Łódzkiej nie zawiedli i dopingiem ponieśli swoich ulubieńców do zwycięstwa. Na stadionie Startu Łódź nie mogło również zabraknąć przedstawicieli samej Politechniki oraz Wydziału Organizacji i Zarządzania. Na trybunach pojawili się między innymi dziekan wydziału OiZ Ryszard Grądzki, prodziekan ds studenta Marek Sekieta oraz były zawodnik Widzewa Łódź, z którym w 1996 roku wywalczył mistrzostwo polski dr. inż. Maciej Bielecki, obecnie reprezentujący barwy Sparty Łódź.

Pierwsza połowa spotkania od samego początku była zacięta. Kilkanaście dogodnych sytuacji stworzyli sobie gospodarze, na co goście odpowiedzieli zaledwie 2 strzałami, które bez większych problemów obronił świeży nabytek łodzian Piotr Kochowicz. W 15 minucie starania studentów Politechniki zostały wynagrodzone bramką zdobytą przez Kamila Pruskiego. Ze względu na rażącą nieskuteczność Spartan wynik 1-0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gospodarze wyszli na boisko jeszcze bardziej zmotywowani i żądni goli. W 55 minucie prowadzenie podwyższył rozgrywający świetne spotkanie Aleksander Kruszyński, któremu bezbłędnie asystował Krzysztof Gierach. Mimo wielu akcji pod bramką Powstańca, dopiero w 67 minucie strzałem z połowy boiska bramkarza gości zaskoczył Kruszyński zdobywając swoje drugie trafienie. Druga połową była męką dla gości z Dobrej, którzy już po kilkunastu minutach wyglądali jakby wyparowało z nich całe powietrze i siły do dalszej walki. W środku boiska od początku do końca dzielił i rządził Maciej Bielecki, który udowodnił, że jest piłkarzem wysokiej klasy. W 81 minucie klasycznego hat-tricka skompletował Kruszyński ustalając wynik meczu na 4-0. Dla przyjezdnych był to najmniejszy wymiar kary. Gdyby Spartanie lepiej wyregulowali swoje celowniki, wynik mógł być znacznie wyższy.

Sparta Łódź 4-0 (1-0) Powstaniec Dobra
Bramki: K. Pruski, 3x A. Kruszyński