Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze nowe studia Uniwersytetu Łódzkiego w naborze 2020/2021. Zostań pasterzem robotów po automatyzacji procesów biznesowych

Redakcja
Nowe studia będzie oferował w najbliższej rekrutacji Wydział Zarządzania UŁ (na zdjęciu jedna z gal jego absolwentów)
Nowe studia będzie oferował w najbliższej rekrutacji Wydział Zarządzania UŁ (na zdjęciu jedna z gal jego absolwentów) Krzysztof Szymczak/archiwum
Zbliża się wiosenny nabór na bezpłatne studia w roku akademickim 2020/2021. Przed każdą z takich rekrutacji uczelnie ogłaszają kilka nowych kierunków, aby dopasować swoją ofertę do zmieniającego się rynku pracy (i aby zwrócić na siebie uwagę maturzystów). W poniedziałek (2 marca) Uniwersytet Łódzki, przy wsparciu Hanny Zdanowskiej, prezydent miasta, ogłosi, że będzie można zdobyć tytuł licencjata z automatyzacji procesów biznesowych. Z dokumentów Wydziału Zarządzania UŁ wynika, że po takich studiów absolwenta czeka dla przykładu przyszłość tzw. pasterza robotów.

Uniwersytet Łódzki obiecuje, że absolwenci nowego kierunku z oferty Wydziału Zarządzania będą w stanie rozumieć nowoczesną technologię cyfrową i znać możliwości jej zastosowania w biznesie.

Delegacja UŁ w poniedziałek, w łódzkiej siedzibie firmy Nordea, podpisuje porozumienie z partnerami z sektora automatyzacji procesów biznesowych – w obecności prezydent Hanny Zdanowskiej.

Zresztą Urząd Miasta Łodzi przed rokiem przechwalał się, że będzie korzystał z usług firmy zatrudniającej pasterzy robotów (to jeden z zawodów, którego wykonywanie czeka absolwentów nowego kierunku).

Roboty to w korporacyjnej nowomowie programy komputerowe automatycznie wykonujące część z powtarzalnych zadań typowego urzędnika czy finansisty (co daje oszczędności na etatach). Z kolei pasterzem jest programista kontrolujący, czy robot nie popełnia błędów w wykonywaniu przypisanych mu obowiązków.

Z dokumentów Wydziału Zarządzania wynika, że kierunek automatyzacja procesów biznesowych to przede wszystkim poznawanie zagadnień związanych z zarządzaniem, domieszka informatyki oraz – w mniejszym stopniu – ekonomii i prawa.

Jak radzą sobie nowo uruchamiane kierunki w debiutanckiej rekrutacji? W naborze na rok bieżący akademicki UŁ hitem okazała się biologia kryminalistyczna (pierwszego stopnia).

Zachęty uczelni, które mogły kojarzyć się np. z serialem „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” („istnieje uzasadniona potrzeba kształcenia wysoce wykwalifikowanych absolwentów kierunków biologicznych, którzy byliby idealnymi kandydatami do pracy w służbach mundurowych”), odniosły skutek. Kandydaci przysłali 682 zgłoszenia na 100 miejsc z limitu biologii kryminalistycznej. „Klasyczna” biologia nie cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem, a jej „kryminalistyczna” odmiana znalazła się na siódmym miejscu wśród kierunków, na które najtrudniej się dostać.

Kierunki Uniwersytetu Łódzkiego, na które najtrudniej się dostać w rekrutacji na rok akademicki 2019/2020. TOP 10 po głównej fazie zapisów

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pierwsze nowe studia Uniwersytetu Łódzkiego w naborze 2020/2021. Zostań pasterzem robotów po automatyzacji procesów biznesowych - Dziennik Łódzki

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto