Parkrun w Parku Poniatowskiego po raz ósmy [zdjęcia]

Łukasz Ratajczyk
Biegacze od dwóch miesięcy w każdy sobotni poranek zmagają się z trasą jednego z najpiękniejszych łódzkich parków.

Już ósmy raz w Parku Poniatowskiego spotkali się miłośnicy biegania. Tym razem  pogoda od rana zachęcała do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Tradycyjnie już uczestnicy parkrunu do pokonania mieli dwie pętle długości 2,5 km ciągnące się malowniczymi alejkami jednego z piękniejszych łódzkich parków.

18 sierpnia w rywalizacji zwyciężył Leszek Marcinkiewicz, który dystans pokonał w czasie 17 minut i 31 sekund. Drugi stopnień na podium przypadł Danielowi Romanowiczowi (18:03), a trzeci w tej kategorii uplasował się Krzysztof Krygier który osiągnął czas 18 minut i 20 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Chorzewska. Na przebiegnięcie pięciokilometrowej trasy potrzebowała 22 minut i 17 sekund. Na drugim miejscu z czasem 24:13 linię mety minęła Joanna Adamska, a miejsce trzecie zajęła zeszłotygodniowa triumfatorka Małgorzata Frankenberg (25:15).

Parkrun to impreza, w której oprócz Łodzi uczestniczy ponad 150 miast na całym świecie, w tym kilka z Polski. W każdą sobotę o godz.9 miłośnicy biegania spotykają się, aby wspólnie wyruszyć na trasę. W naszym mieście impreza odbywa się w Parku Poniatowskiego i z tygodnia na tydzień cieszy się coraz większą popularnością.

Udział w Parkrun jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej i wydrukowania wygenerowanego tam kodu kreskowego, niezbędnego do sklasyfikowania zawodnika.