Parkrun w Łodzi: Biegacze rywalizowali w Parku Poniatowskiego [zdjęcia]

Łukasz Ratajczyk
Kilkudziesięciu biegaczy, osoby niepełnosprawne a nawet pies pobiegli w kolejnej odsłonie parkrun w Łodzi.

W ostatnią sobotę sierpnia w Parku Poniatowskiego kolejny raz odbyła się łódzka edycja znanej na całym świecie imprezy biegowej spod szyldu Parkrun. Reguły nie uległy zmianie, więc biegacze do pokonania mieli dwie pętle po 2,5 km biegnące malowniczymi alejkami jednego z piękniejszych łódzkich parków. Na starcie punktualnie o godzinie 9:00 pojawiło się niemal 70 zawodników.

25 sierpnia w rywalizacji zwyciężył ponownie Leszek Marcinkiewicz, który dystans pokonał w czasie 17 minut i 49 sekund. Drugi stopień na podium przypadł  Krzysztofowi Krygierowi (18:00), a trzeci w tej kategorii uplasował się Daniel Romanowicz który osiągnął czas 18 minut i 24 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Żbikowska-Jusis. Na przebiegnięcie pięciokilometrowej trasy potrzebowała 21 minut i 16 sekund. Drugie miejsce z czasem 22:21 linię mety minęła Katarzyna Malwina Chorzewska. Podium uzupełniła Joanna Adamska (27:54).

Parkrun to impreza, w której oprócz Łodzi uczestniczy ponad 150 miast na całym świecie, w tym kilka z Polski. W każdą sobotę o godzinie 9 miłośnicy biegania spotykają się, aby wspólnie wyruszyć na trasę. W naszym mieście impreza odbywa się w Parku Poniatowskiego i z tygodnia na tydzień cieszy się coraz większą popularnością.

Udział w Parkrun jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej i wydrukowania wygenerowanego tam kodu kreskowego, niezbędnego do sklasyfikowania zawodnika.