Polecamy

W poniedziałek 18  maja zostaną otwarte prowadzone przez miasto przedszkola i żłobki © Grzegorz Gałasiński
[2/4]

Otwieramy żłobki i przedszkola miejskie w Łodzi - jest decyzja! Sprawdź od kiedy

W poniedziałek 18 maja zostaną otwarte prowadzone przez miasto przedszkola i żłobki. Tę decyzję ogłosiła prezydent Hanna Zdanowska.

- Nie będą to wszystkie placówki, a jedynie te, które mogą zostać uruchomione zgodnie z obowiązującymi przepisami i które są na to gotowe – powiedziała.

Chodzi na przykład o część przedszkoli, mieszczących się w zabytkowych budynkach, w których nie da się zapewnić odpowiednich warunków, zaleconych przez służby sanitarne. Niemożliwe jest m.in. wyznaczenie niezależnych ciągów komunikacyjnych. Wszyscy nauczyciele, którzy podejmą pracę w bezpośrednim kontakcie z dziećmi – ok. 3 tys. – zostaną poddani testom na obecność koronawirusa.

- Zrobimy je na koszt miasta, ponieważ od wojewody łódzkiego oraz od służb sanitarnych otrzymaliśmy decyzję odmowną – mówi Hanna Zdanowska. – Cena wykonania jednego badania wynosi od 60 do 100 złotych, czekamy na oferty, z których wyłonimy wykonawcę.

WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE
Miejskie placówki zostaną uruchomione 18 maja. Zgłoszonych dzieci jest nieco więcej niż przygotowanych miejsc - konieczna jest weryfikacja potrzeb każdej rodziny. Nauczyciele - zanim podejmą pracę - zostaną poddani testom na obecnośc koronawirusa.

Najnowsze wiadomości

reklama