Ósme miejsce siatkarek Budowlanych

Matea Ikić zdobyła aż 18 punktów dla Budowlanych
Matea Ikić zdobyła aż 18 punktów dla Budowlanych fot. Krzysztof Szymczak
Przed drugą rundą play off siatkarki Budowlanych marzyły o piątym miejscu, premiowane udziałem w Challenge Cup. Niestety skończyły sezon już po dwóch meczach na ósmym miejscu. Zespół Budowlanych dwukrotnie przegrał z PTPS Piła po 1:3.

W Pile łodzianki źle zaczęły i przez półtora seta PTPS miał inicjatywę. Kiedy łodzianki poprawiły zagrywkę i blok (tym razem lepiej blokowały od rywalek zdobywając 13 punktów, podczas gdy PTPS 7) wygrały drugą partię do 19. W trzecim secie znów od początku przeważały pilanki. Najbardziej zacięta była czwarta partia. W końcówce zespół poderwały Joanna Mirek i najskuteczniejsza Matea Ikić. Trzykrotnie był remis, ale znów błędy łodzianek ułatwiły PTPS wygranie końcówki.

"Skowronek" kocha złoto! Najlepsza polska siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata zdobyła po raz czwarty z rzędu tytuł mistrzowski w trzecim kraju. W 2009 i 2010 była mistrzynią Włoch z Pesaro, w 2011 mistrzynią Turcji z Fenerbahce, a w sobotę z Evergrande Kanton sięgnęła po tytuł mistrzyni Chin. Kanton przegrał tylko 2 mecze, a w finale pokonał Dunlop Szanghaj 3:1 na wyjeździe 3:2 u siebie.

PTPS Piła - Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 19:25, 25:19, 28:26), wynik rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 2-0, PTPS zagra o 5 miejsce z Gwardią Wrocław.

PTPS: Kaczmar 4, Krawulska 20, Brown 12, Kosmatka 12, Hudima 7, Martałek 13, libero Wysocka oraz Naczk, Kuligowska 4, Paszek. Trener: Mirosław Zawieracz.

Budowlani: Wójcik 6, Ikić 18, Golec 6, Mirek 13, Bryda 10, de Paula 10, libero Ciesielska oraz Grbac 1, Mróz 4, Kwiatkowska 2, Mikołajewska 2. Trener: Maciej Kosmol.