Orlen Liga: Grot Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 [ZDJĘCIA]

Dariusz Kuczmera
W 15. kolejce Orlen Ligi siatkarki Budowlanych Łódź przegrały w Atlas Arenie z Developresem SkyRes Rzeszów 1:3. Łodzianki tylko w trzeciej partii potrafiły postawić się przeciwniczkom. W pozostałych musiały uznać wyższość drużyny z Rzeszowa.

Siatkarki Grota Budowlanych źle weszły w mecz. Przegrywały 0:2 i tej wydawać by się mogło skromnej straty nie udało się odrobić do końca seta. W drugim secie mieliśmy nadzieję, że wszystko wróciło do spodziewanej normy. Łodzianki prowadziły 10:5 i wtedy czas wziął trener drużyny gości. Opłaciło się, bo rzeszowianki zdobyły 4 punkty z rzędu. Przy stanie 13:11 było jeszcze gorzej, bo zespół gości zdobył 5 kolejnych punktów.

Po zwycięstwie w trzecim secie liczyliśmy na wygraną chociaż 3:2. Niestety, łodzianki fatalnie weszły w grę w decydującym secie. Przegrywały już 0:5. Doszły rywalki na 2 punkty, ale przy stanie 11:15 straciły 6 punktów z rzędu i porażka stała się faktem.

MVP sobotniego spotkania została wybrana serbska atakująca Developresu Adela Helić.

Grot Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (19:25, 19:25, 25:19, 16:25)

Budowlani: Vincourova, Grajber, Pycia, Grobelna, Beier, Polańska, Maj-Erwardt (libero) oraz Twardowska, Tobiasz.

Developres: Harwyła, Śliwińska, Kaczmar, Helić, Mróz, Paskova, Borek (libero) oraz Nickowska (libero), Kaczorowska, Flakus.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0