Polecamy

Według nieoficjalnych informacji w przyszły poniedziałek (18 maja) będą mogły otworzyć się ogródki lokali gastronomicznych © brak
[2/6]

Ogródki na Piotrkowskiej ruszą za tydzień? Lokale czekają na decyzję ws. ogródków na Piotrkowskiej i szykują się do nietypowego sezonu

Według nieoficjalnych informacji w przyszły poniedziałek (18 maja) będą mogły otworzyć się ogródki lokali gastronomicznych. Przedsiębiorcy z Piotrkowskiej czekają na decyzję rządu z nadzieją. Jednak wiadomo już, że ten sezon będzie trudniejszy.
Na otwarcie ogródków czeka m.in. Robert Dybalski, właściciel dwóch cukierni przy ulicy Piotrkowskiej. Wie jednak, że ten sezon będzie inny. - Prawdopodobnie w ogródkach stolików będzie można ustawić mniej - ocenia.

Restauratorzy zakładają, że konieczne będzie zostawienie około 2 metrów odległości między stolikami, a także wprowadzenie obowiązkowej obsługi kelnerskiej. To oznacza mniej stolików i mniejsze zarobki. Bo na Piotrkowskiej możliwości poszerzenia ogródków są niewielkie.

Zgodnie z regulaminem parku kulturowego ogródki muszą zmieścić się w całości na chodniku zostawiając 1,5 m chodnika dla pieszych. Mogą być takiej szerokości jak witryny lokalu. Jeśli zgodzi się właściciel budynku mogą być większe, ale tylko maksymalnie do 20 m.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>>
Restauratorzy z Piotrkowskiej przygotowują się do nietypowego sezonu ogródkowego. Stolików będzie w tym roku mniej. Łódź nie da restauratorom dodatkowych terenów. Ale ogródki będą mogli wystawiać bezpłatnie.

Najnowsze wiadomości

reklama