Ogród świateł, park iluminacji. Daty otwarcia i ceny biletów do magicznych atrakcji Warszawy, Krakowa i innych miast jesienią i zimą 2022/23

Emil Hoff
Emil Hoff
Wiele ogrodów świateł i parków iluminacji nawiązuje do popularnych bajek, książek, filmów i komiksów.
Wiele ogrodów świateł i parków iluminacji nawiązuje do popularnych bajek, książek, filmów i komiksów. Szymon Starnawski / Polska Press, zdjęcie ilustracyjne
Ogród świateł lub park iluminacji to prawdziwie magiczne miejsce i jedna z ulubionych atrakcji Polek i Polaków w sezonie jesienno-zimowym. Trudno o lepszy pomysł na rodzinną wycieczkę niż odwiedziny w jednym z rozświetlonych, przypominających bajkę lub sen ogrodów, pełnym multimedialnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gdzie znajduje się najbliższy Ciebie ogród świateł lub park iluminacji, kiedy zostanie otwarty, ile kosztują bilety? Prezentujemy listę magicznych ogrodów świateł w Polsce, w sam raz na weekend. Poznajcie aktualne informacje o parkach iluminacji w polskich miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdynia, Łódź, Wrocław, czy Poznań. Który z ogrodów świateł będzie widoczny nawet z kosmosu?

Spis treści

Polacy kochają ogrody świateł i parki iluminacji

Ogrody świateł, parki iluminacji - nazw jest wiele, ale chodzi o ten sam typ jesienno-zimowej atrakcji. To niezwykłe miejsca, które kuszą lokalnych mieszkańców i turystów z całego kraju pięknymi multimedialnymi aranżacjami światła i dźwięku, czasem wzbogaconymi o pokazy laserowe i hologramy, gry terenowe, a nawet elementy edukacyjne dla dzieci.

Wizyta w ogrodzie świateł czy parku iluminacji to świetny pomysł na spędzenie weekendowego wieczoru z całą rodziną. Szczególnie nastrojowo robi się w tych miejscach przed Bożym Narodzeniem i Sylwestrem, ale parki iluminacji przyciągają turystów przez cały okres jesienno-zimowy.

Wiele ogrodów świateł i parków iluminacji nawiązuje do popularnych bajek, książek, filmów i komiksów.
Wiele ogrodów świateł i parków iluminacji nawiązuje do popularnych bajek, książek, filmów i komiksów. Szymon Starnawski / Polska Press, zdjęcie ilustracyjne

Czytaj też: Zima na starych zdjęciach. Narty, sanki i kuligi, czyli zimowe zabawy naszych dziadków i pradziadków przed wojną i w czasach PRL

Ogród świateł, park iluminacji: specjaliści tworzą najpiękniejsze jesienno-zimowe atrakcje

Urządzenie niezwykłego ogrodu świateł w parku czy nad kąpieliskiem, które w jesienią i zimą i tak nie jest używane, to świetny sposób na zwiększenie atrakcyjności turystycznej oferty miasta. W Polsce działa kilka firm, specjalizujących się w tworzeniu niezwykłych świetlnych aranżacji, urozmaicających chłodne i czasem dość ponure jesienne i zimowe wieczory.

Jesienią i zimą 2022/23 na gości czekać będzie kilka rozległych ogrodów świateł, zaaranżowane w polskich miastach przez profesjonalną firmę Wonderful Lighting (działającą pod marką CD Lighting) z siedzibą w Gdyni. Polska firma od paru lat pomaga samorządom miejskim w stworzeniu świątecznych i noworocznych dekoracji, jako pierwsza w Europie zaczęła też tworzyć multimedialne choinki.

Kolejne cztery ogrody, nazywane Parkami Iluminacji, powstały dzięki staraniom świetlnych artystów z firmy Lumina Park we Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. Z kolei aranżacja w Łodzi, nazywana Parkiem Miliona Świateł, to dzieło firmy Multidekor.

Jak widać, w branży parków świateł, ogrodów iluminacji i tworzenia pięknych aranżacji multimedialnych na jesień i zimę panuje w Polsce ruch i konkurencja, na czym tylko zyskują mieszkańcy i goście, tłumnie odwiedzający te magiczne miejsca.

Zobaczcie, gdzie w Polsce znajdują się najpiękniejsze ogrody świateł, parki iluminacji i magiczne miejsca, które przepełnia niezwykła atmosfera i które oferują moc atrakcji dla całej rodziny. Sprawdziliśmy daty i godziny otwarcia ogrodów i parków na jesieni 2022 i ceny biletów.

Filmowy Las to ogród świateł, który urozmaici jesienne i zimowe wieczory mieszkańcom Poznania.
Filmowy Las to ogród świateł, który urozmaici jesienne i zimowe wieczory mieszkańcom Poznania. Robert Woźniak / Polska Press
Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Warszawa będzie miała aż trzy ogrody świateł

Ogród Świateł Królewna Śnieżka

Na warszawiaków czekają aż trzy ogrody świateł. Pierwszy z nich, nawiązujący do opowieści o Królewnie Śnieżce, otwarto na terenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie, przy ul. Prawdziwka 2. Można tu oglądać świetlne aranżacje multimedialne, prowadzące gości przez kolejne bajki z repertuaru braci Grimm. Instalacji jest ponad 30, a do tego w ogrodzie stanie wielka choinka z 42 tys. świetełek LED.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 33 zł, ulgowy 31 zł (od piątku do niedzieli i w święta nieco drożej: 39 i 36 zł), bilety sezonowe (nielimitowany wstęp przez cały czas trwania wystawy) odpowiednio 49 i 44 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 17:00-20:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Mapa atrakcji jest dostępna na oficjalnej stronie Ogrodu Świateł w Warszawie.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Ogród świateł „Królewna Śnieżka” spod ręki CD Lighting to nie jedyne magiczne miejsce w Warszawie na jesień i zimę 2022/23. Już od 8 października 2022 na terenie Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie działa także Królewski Ogród Światła.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie to jedna z ulubionych zimowych atrakcji warszawiaków. Oferuje zwiedzającym niezwykły tunel świetlny, przechadzkę wśród świetlistych drzewek pomarańczowych, piękną iluminację samego pałacu oraz kilka niespodzianek. W sezonie 2022/23 na gości Królewskiego Ogrodu Światła będzie czekać także np. świetlna Galeria Obrazów, kilka photo pointów (miejsc do wykonywania ciekawych i zabawnych zdjęć wśród iluminacji), Muzyczny Ogród Marzeń i Ogród Różany Rafaello.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł (od piątku do niedzieli drożej: 40 i 20 zł).

Godziny otwarcia: do końca października 17:00-21:00, potem 16:00-21:00.

Czytaj też: Gdzie na narty zimą 2022/23? Nowy ranking wskazuje najlepsze ośrodki narciarskie Europy. Sprawdziliśmy ceny skipassów

Tunel świetlny w ogrodach Pałacu Jana III Sobieskiego.
Tunel świetlny w ogrodach Pałacu Jana III Sobieskiego. Szymon Starnawski / Polska Press

Magiczny Botaniczny, czyli świetlne atrakcje Warszawy po raz trzeci

To nie koniec świetlnych atrakcji dla warszawiaków. W sezonie jesienno-zimowym 2022 w ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskie po raz drugi otwarty został park iluminacji Magiczny Botaniczny. Na gości czeka 30 instalacji i rzeźb świetlnych, jak np. wielki mamut czy koliber, a także gra terenowa. Dzieci mają wydzieloną strefę zabaw.

Termin otwarcia: 11 listopada 2023 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 35 zł, ulgowy 25 zł, studencki w czwartki 20 zł. Pracownicy, studenci i doktoranci UW mają jedno wejście w sezonie za darmo.

Godziny otwarcia: wtorek - czwartek: 17:00 - 20:00, piątek - niedziela: 16:00 - 21:00.

Ogród światła Magiczny Botaniczny zacznie przyjmować gości 11 listopada 2022 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Ogród światła Magiczny Botaniczny zacznie przyjmować gości 11 listopada 2022 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Materiały prasowe Lumagica

Kraków: Ogród Świateł Piotruś Pan

Jesienią i zimą 2022/23 krakowianie mogą odwiedzać Ogród Świateł Piotruś Pan, nawiązujący do opowieści o przygodach Piotrusia w Nibylandii. W Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema powstanie szereg świetlnych atrakcji i szlaków, planowane są także pokazy laserowe.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 33 zł, ulgowy 31 zł (od piątku do niedzieli i w święta nieco drożej: 39 i 36 zł), bilety sezonowe (nielimitowany wstęp przez cały czas trwania wystawy) odpowiednio 49 i 44 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 17:00-20:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Mapa atrakcji jest dostępna na oficjalnej stronie Ogrodu Świateł w Krakowie.

Chorzów: Ogród Świateł Pinokio

W Chorzowie w sezonie zimowym 2022/2023 w parku rozrywki Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko działać będzie ogród świateł "Pinokio" oferujący aż 30 świetlnych atrakcji, do tego 15 karuzel dla dzieci i darmowy wstęp do Jamy Bazyliszka.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 39 zł, ulgowy 36 zł (od piątku do niedzieli i w święta nieco drożej: 45 i 42 zł), bilety sezonowe (nielimitowany wstęp przez cały czas trwania wystawy) odpowiednio 79 i 69 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 17:00-20:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Mapa atrakcji jest dostępna na oficjalnej stronie Ogrodu Świateł w Chorzowie.

"Pinokio" to zupełnie nowy ogród świateł. W zeszłym roku w Chorzowie tematem przewodnik ogrodu była „Lampa Aladyna”, a atrakcje nawiązywały do zbioru Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy.

Niemiecki patent w Polsce. Christmas Garden Chorzów

W tym roku Chorzów będzie miał aż dwa ogrody świateł. Nowością jest ogród Christmas Garden Chorzów, który zostanie otwarty na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Będzie w nim można oglądać 25 świetlnych atrakcji, przewidywany jest także jarmark bożonarodzeniowy i pokazy artystyczne. Ogród powstanie według pomysły niemieckiej firmy, której parki iluminacji zdobyły serca gości już w czterech europjeskich krajach.

Termin otwarcia: 17 listopada 2022 - 15 stycznie 2023

Ceny biletów: normalny 39 zł. ulgowy 33 zł, w piątki i weekendy drożej, odpowiednio 44 i 38 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela 17:00-22:00.

Gdynia: Ogród świateł Alicja w Krainie Czarów

W 2022 r. po raz pierwszy Ogród Świateł zawita do Gdyni. Tematyka przewodnią będą przygody Alicji w Krainie Czarów, do których nawiążą liczne instalacje świetlne, atrakcje multimedialne i pokazy laserowe. Wystawę można oglądać w Parku Kolibki, przy Alei Zwycięstwa 291.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 33 zł, ulgowy 31 zł (od piątku do niedzieli i w święta nieco drożej: 39 i 36 zł), bilety sezonowe (nielimitowany wstęp przez cały czas rwania wystawy) odpowiednio 49 i 44 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 17:00-20:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Mapa atrakcji jest dostępna online na oficjalnej stronie Ogrodu Świateł w Gdyni.

Organizatorzy twierdzą, że przy 5 milionach światełek, rozmieszczonych na 43 hektarach parku, ogród światła Energylandii jest widoczny nawet z kosmo
Organizatorzy twierdzą, że przy 5 milionach światełek, rozmieszczonych na 43 hektarach parku, ogród światła Energylandii jest widoczny nawet z kosmosu. mat. prasowe Energyladia

Czytaj też: Dubaj na jesień i zimę 2022/23. Ceny all inclusive i najciekawsze atrakcje na tygodniowy wypoczynek w Dubaju i Abu Dhabi

Łódź: Park Miliona Świateł w Źródliskach

Tematyczny park iluminacji, nazywany Parkiem Miliona Świateł, został otwarty na jesień i zimę także w Łodzi, na terenie parku Źródliska. Aranżacja nawiązuje - podobnie jak w zeszłym roku - do „Alicji w Krainie Czarów”. W parku można oglądać aż 19 stref tematycznych, w tym wiele świetlnych rzeźb i pokazów, np. wielkie wirujące filiżanki.

Termin otwarcia: 15 października 2022 - 28 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 35 zł, ulgowy 29 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 39 i 35 zł), bilety elastyczne na dowolny dzień odpowiednio 45 i 39 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela 17:00-22:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Wrocław: Park Iluminacji Tajemnicze Ogrody na zamku Topacz

Wrocław także ma swoje magiczne miejsce, gdzie jesienią i zimą 2022/23 będzie można spędzić niezapomniane chwile w świetle tysięcy lampek. Od października 2022 pod miasto wrócił Park Iluminacji, w tym roku pod nazwą Tajemnicze Ogrody. Tematyczne atrakcje multimedialne i pokazy świetlne podzielone są na kilka ogrodów, w tym np. Ogród Gier, Skarbów, Sztuki, Strachów czy Dziwów.

Park Iluminacji działać będzie na Zamku Topacz pod Wrocławiem (Ślęża, ul. Templeriuszy 1).

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 2 lutego 2023

Ceny biletów: normalny 31 zł, ulgowy 27 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 35 i 31 zł).

Godziny otwarcia: do 29 października od 17:30, od 30 października do 30 listopada od 16:30, od 1 grudnia do 9 stycznia od 16:00, od 10 do 31 stycznia od 16:30, od 1 lutego od 17:00. Park jest zamknięty w poniedziałki, oprócz 31 października i 5 grudnia.

Poznań: Park Iluminacji Filmowy Las

W Poznaniu firma Lumina Park otwarła w sezonie jesienno-zimowym 2022/2023 Park Iluminacji Filmowy Las.

Filmowy Las powstanie na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Składać się będzie z kilku stref, w których świetlne rzeźby i pokazy, rozlokowane wzdłuż liczącej ok. 1,5 km ścieżki, dostarczą wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Park Iluminacji ma dostarczać zarówno zabawy, jak i poszerzać horyzonty. Goście będą mogli przespacerować się kilkoma szlakami, pełnymi świetlnych atrakcji nawiązujących do znanych książek i filmów. Wystawy i pokazy mają odpowiadać na interesujące pytania zwiazane z książkową i filmową przyrodą, np. w jakim środowisku mógł żyć King Kong albo jakie rośliny rosły w filmowej Narnii.

Termin otwarcia: 28 października 2022

Ceny biletów: normalny 31 zł, ulgowy 27 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 35 i 31 zł).

Godziny otwarcia: do 29 października od 17:30, od 30 października do 30 listopada od 16:30, od 1 grudnia do 9 stycznia od 16:00, od 10 do 31 stycznia od 16:30, od 1 lutego od 17:00. Przez cały okres park zamyka się o 21:00, ale ostatnie wejście możliwe jest o 20:00. Park jest zamknięty w poniedziałki, oprócz 31 października i 5 grudnia.

W sezonie jesienno-zimowym 2022/2023 warszawiacy mogą odwiedzać także Ogród Świateł Królewny Śnieżki, nawiązujący do słynnej baśni braci Grimm.
W sezonie jesienno-zimowym 2022/2023 warszawiacy mogą odwiedzać także Ogród Świateł Królewny Śnieżki, nawiązujący do słynnej baśni braci Grimm. Joanna Urbaniec / Polska Press, zdjęcie ilustracyjne

Czytaj też: Narty: Austria na zimę 2022/23. Kiedy początek sezonu, ile kosztują skipassy? Sprawdziliśmy ceny w 15 najpopularniejszych ośrodkach

Bydgoszcz: Park Iluminacji Odnaleziony Świat w Myślęcinku

Mieszkańcy Bydgoszczy także mogą się cieszyć Parkiem Iluminacji spod znaku Lumina Park, który zostanie niebawem otwarty w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Park nosi nazwę „Kraina Marzeń” i ma ambicję przenieść gości do fantastycznego świata opowieści jak ze snu. Zeszłoroczna edycja Parku Iluminacji, poświęcona podróżom do niezwykłych miejsc znanych z powieści i filmów, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Termin otwarcia: 5 listopada 2022

Ceny biletów: normalny 27 zł, ulgowy 24 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 31 i 27 zł).

Godziny otwarcia: do 29 października od 17:30, od 30 października do 30 listopada od 16:30, od 1 grudnia do 9 stycznia od 16:00, od 10 do 31 stycznia od 16:30, od 1 lutego od 17:00. Przez cały okres park zamyka się o 21:00, ale ostatnie wejście możliwe jest o 20:00. Park jest zamknięty w poniedziałki, oprócz 5 i 26 grudnia.

Lublin: Park Iluminacji Tajemniczy Ogród

Mieszkańcy Lublina mogą natomiast odwiedzać atrakcje Parku Iluminacji pt. Tajemniczy Ogród (nie mylić z Tajemniczymi Ogrodami we Wrocławiu). Park w Lublinie powstał po raz kolejny na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie.

W tym niezwykłym miejscu światło i dźwięk staną się elementem gry terenowej. Uczestnicy zabawy otrzymają mapę, z którą rusza na poszukiwanie przygód i ciekawostek związanych z roślinami hodowanymi w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Termin otwarcia: 10 listopada 2022

Ceny biletów: normalny 27 zł, ulgowy 24 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 31 i 27 zł).

Godziny otwarcia: 16:00-21:00, codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Wałbrzych: ogród świateł na zamku Książ i w Palmiarni

Jesienią i zimą 2022/23 w Wałbrzychu znowu można zwiedzać ogrody świateł, zlokalizowane w dwóch miejscach. Pierwszy otwarty zostanie na zamku Książ, jeszcze większy niż w poprzednich latach. W ogrodach południowo-zachodnich można będzie oglądać piękne iluminacje, odtwarzające m.in. książęcy bal, a na tarasach północnych światło i dźwięk opowiadają historię średniowiecznego Książa. Można tam będzie oglądać np. świetlne rzeźby i multimedialne aranżacje ukazujące rycerzy i turniej rycerski. Nie zabraknie nowych instalacji świetlnych, jak wielki portret księżnej Saidy, a także rzeźb kotów do odszukiwania w ramach gry terenowej.

Drugi ogród świateł powstał w wałbrzyskiej Palmiarni. Tutaj rzeźby świetlne przedstawiają egzotyczne zwierzęta.

Oba wałbrzyskie ogrody światła obsługiwane są przez Zamek Książ.

Termin otwarcia: 28 października 2022

Ceny biletów: do obu ogrodów normalny 59 zł, ulgowy 49 zł, tylko do zamku odpowiednio 39/33 zł, tylko do Palmiarni odpowiednio 25/20 zł. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.

Godziny otwarcia: od niedzieli do czwartu 17:00-20:00, w piątki i soboty 17:00-21:00.

Energylandia: ogród świateł widoczny z kosmosu

Największy w Polsce ogród świateł ma powstać na terenie parku rozrywki Energylandia w Zatorze pod Krakowem, w ramach zimowej oferty Winter Kingdom.

Ogród zostanie uroczyście otwarty 26 listopada 2022. Organizatorzy stwierdzili, że przy 5 milionach światełek, rozmieszczonych na 43 hektarach parku, ogród światła Energylandii będzie widoczny nawet z kosmosu.

Termin otwarcia: 26 listopada 2022 - 8 stycznia 2023

Ceny biletów: bilety do atrakcji Winter Kingodm w Energylandii można kupić w promocyjnych cenach w przedsprzedaży. Bilet normalny kosztuje 79 zł, ulgowy 69 zł (dla dzieci do 140 cm wzrostu lub dla seniorów powyżej 65. roku życia).

Godziny otwarcia: od 10:00 do 18:00, szczegółowy kalendarz imprez dostępny jest online.

Energylandia w aranżacji „Winter Kingdom” stanie się największym polskim centrum zimowych dekoracji i iluminacji.
Energylandia w aranżacji „Winter Kingdom” stanie się największym polskim centrum zimowych dekoracji i iluminacji. mat. prasowe Energyladia

Zabierz kawę w drogę

miejsce #1

Rockland

Rockland Próżniowy Na Żywność Comet 0,5L

97,00 zł44,90 zł-54%
miejsce #2

Contigo

Contigo West Loop 2.0 470ml Gunmetal

159,99 zł84,99 zł-47%
miejsce #3

Contigo

Contigo Kubek Termiczny Contigo Huron 0,47L Vivacious

129,77 zł69,99 zł-46%
miejsce #4

Contigo

Contigo West Loop 2.0 470ml Granatowy Mat

159,99 zł89,00 zł-44%
miejsce #5

Contigo

Contigo Kubek Termiczny Byron 470Ml Matte Black Czarny

119,99 zł72,99 zł-39%
miejsce #6

Contigo

Contigo West Loop 2.0 470ml Czarny Mat

159,99 zł99,99 zł-38%
miejsce #7

Esbit

Esbit Termos Vacuum Flask 1l (VF1000ML)

169,99 zł109,99 zł-35%
miejsce #8

Esbit

Esbit Termos obiadowy Food Jug 500Ml

154,99 zł99,99 zł-35%
miejsce #9

Esbit

Esbit Vacuum Flask 750 Ml (159-001) czarny

149,99 zł99,99 zł-33%
miejsce #10

Esbit

Esbit Food Jug 750ml

165,00 zł111,90 zł-32%
miejsce #11

Dr.Bacty

Dr. Bacty Butelka Termiczna Na Wodę Stalowa Srebrna 500Ml

69,99 zł61,59 zł-12%
miejsce #12

Termite

Termite Kubek Bluff 0,48L Zielony

113,99 zł107,78 zł
miejsce #13

Tescoma

Tescoma Termobox FAMILY 1 5 l L

119,00 zł118,99 zł
miejsce #16

Starke Pro

Starke Pro Termos Navigate 800ml

57,99 zł
miejsce #19

Esbit

Termos Vacuum 1l Esbit

99,99 zł
Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ogród świateł, park iluminacji. Daty otwarcia i ceny biletów do magicznych atrakcji Warszawy, Krakowa i innych miast jesienią i zimą 2022/23 - Strona Podróży

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie