Polecamy

BMI 18,5-24,9 – prawidłowa masa ciała © 123rf
[4/9]

BMI 18,5-24,9 – prawidłowa masa ciała

Świetnie! Jeśli Twoje BMI mieści się w zakresie od 18,5 do 24,9, Twoja masa ciała jest optymalna i najkorzystniejsza dla zdrowia. Ryzyko rozwoju chorób dla osób z prawidłową wagą jest najmniejsze. Prawdopodobnie poziom tkanki tłuszczowej w Twoim ciele jest odpowiedni, jednak szczegółowych informacji w tym zakresie dostarczy analiza składu ciała.

Widełki prawidłowego BMI, nieco różnią się w zależności od wieku. Dla osób od 19. do 64. roku życia prawidłowe BMI (według WHO) mieści się w zakresie od 18,5 do 24,9. Natomiast Towarzystwo Australijskie za prawidłową masę ciała u osób po 65 roku życia, proponuje BMI mieszczące się w zakresie od 24 do 30.

BMI to wskaźnik masy ciała wyrażający stosunek między indywidualną wagą ciała a wzrostem. Jego wartość jest bardzo przydatna, ponieważ informuje o tym, czy aktualna masa ciała mieści się w prawidłowym zakresie, czy też nie. W uproszczeniu niskie BMI świadczy o tym, że prawdopodobnie jemy zbyt mało, natomiast wysokie BMI, że nasza dieta zapewnia więcej kalorii, niż potrzebuje organizm. Podpowiadamy, jak obliczyć swoje BMI oraz sprawdzić, w jakiej normie się mieści.

Najnowsze wiadomości

reklama