Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi funkcjonariusze jednostek policji w Łódzkiem złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

ryb
Kolejne 75 osób wstąpiło szeregi jednostek policji w województwie łódzkim. We wtorek, 2 października, nowo przyjęci funkcjonariusze złożyli ślubowanie. Wręczono także medale za zasługi dla policji i za długoletnią służbę oraz nagrody przyznane przez komendanta głównego i wojewódzkiego policji funkcjonariuszom wyróżniającym się w służbie

Uroczystość zorganizowano na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Ślubowanie złożyło 13 kobiet i 62 mężczyzn, którzy rozpoczęli służbę 24 września. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński.

Było to szóste przyjęcie nowych mundurowych w 2018 roku. Łącznie szeregi jednostek policji garnizonu łódzkiego zasiliło 145 osób, a wśród nich 28 kobiet i 117 mężczyzn.

Kolejnym punktem uroczystości było wyróżnienie dwóch odchodzących na zasłużoną emeryturę oficerów policji: podinsp. w st. spoczynku Roberta Śniecikowskiego oraz podinsp. Pawła Rogulskiego. Następnie wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk wraz komendantem Andrzejem Łapińskim wręczyli medale przyznane przez Prezydenta RP oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Złoty Medal za Zasługi dla Policji otrzymali:
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierz Kalinowski
Starosta Opoczyński Józef Róg
asp.sztab. Dariusz Jędrasik z Komendy Powiatowej Policji Powiatu Łódzkiego Wschodniego

Srebrny Medal
Wicestarosta Opoczyński Pan Marcin Baranowski

Brązowy Medal
Ireneusz Owczarek z Urzędu Miasta Bełchatowa.

Za długoletnią służbę w policji Prezydent RP nagrodził 45 osób, przyznając siedem złotych, 35 srebrnych i trzy brązowe medale.

Wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia funkcjonariuszom za ich wzorową służbę i osiągnięte w niej wyniki. Komendant Główny Policji przyznał trzy nagrody, natomiast Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił 62 funkcjonariuszy z łódzkiego garnizonu. Wyróżnienia otrzymali również laureaci policyjnych konkursów dla kierowników rewiru dzielnicowego, dzielnicowych i służby dyżurnej.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs podstawowy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostki macierzystej i będą pełnić służbę na terenie swoich powiatów.

Osoby zainteresowane służbą w policji mogą składać dokumenty przez cały rok. Szczegółowe informacje o rekrutacji są dostępne TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto