Polecamy

Symboliczne przecięcie wstęgi na otwarciu nowej fabryki zmywarek © Piotr Jach
[4/8]

Nowa fabryka w Łodzi już pracuje! Praca dla 1500 osób!

Symboliczne przecięcie wstęgi na otwarciu nowej fabryki zmywarek. JJedyna kobieta w tym gronie to Silke Maurer, członek zarządu BSH z Monachium.

Zmywarki marek Bosch i Siemens BSH produkuje w Łodzi już od ponad 17 lat. W nowym obiekcie przy ul. Jędrzejowskiej zatrudnienie znajdzie docelowo 1500 osób, ponieważ nowoczesny charakter zakładu oraz zwiększone moce produkcyjne wymagają również zwiększenia załogi. Z taśm produkcyjnych fabryki zjeżdżać będą między innymi zmywarki o szerokości 45 cm, produkowane w Polsce po raz pierwszy.

-W zakładzie ruszy również produkcja urządzeń wyposażonych w system Home Connect, otwartą cyfrową platformę BSH opartą na Internecie Rzeczy. Home Connect pozwala użytkownikom na poszerzenie funkcjonalności urządzeń poprzez aplikację na smartfony i tablety – wyjaśnia Konrad Pokutycki. – Takie poszerzenie zakresu działania AGD to rozwiązania przyszłości, które coraz odważniej wchodzą na rynek. Dzięki Home Connect wyznaczyliśmy trendy w branży AGD, rozwijając przy okazji zupełnie nowe produkty oparte o platformy internetowe – dodaje.

BSH świętuje w tym roku 25 lat obecności w Łodzi. Ma tu już fabrykę pralek i suszarek do ubrań, centrum usług wspólnych, obsługujące BSH globalnie, centrum badawczo-rozwojowe i jedno z największych w Polsce centrów logistycznych. Zatrudnia 3700 osób.

52 tysiące metrów kwadratowych powierzchni i potencjał zatrudnienia 1500 osób ma nowa fabryka zmywarek koncernu BSH, otwarta przy ul. Jędrzejowskiej 83. To jedna z największych fabryk sprzętu AGD w Europie, która ma produkować docelowo 3 miliony zmywarek rocznie!

Najnowsze wiadomości

reklama