Nagrał z zespołem album w USA, teraz rusza w trasę koncertową! Kolejny wielki sukces łódzkiego jazzmana!

Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa
Już 17. października najlepsi polscy młodzi jazzmani zatrzęsą sceną nowego klubu Jassmine w Warszawie. Formację poprowadzi renomowany saksofonista Sylwester Ostrowski, a jedną z gwiazd będzie Maciej Kądziela, pochodzący z Opoczna i mocno związany z Łodzią młody mistrz saksofonu. Wszystko z okazji premiery nagranego w USA albumu “Jammin’ with KC”.

Maciej Kądziela, Kasia Pietrzko, Jakub Mizeracki, Tomasz Chyła oraz Kacper Smoliński to skład nowej na rynku formacji Jazz Forum Talents, ale też nazwiska, które należy zapamiętać. Osobno stawali na polskich i europejskich scenach, by w końcu spotkać się na Jazz Forum Showcase powered by Szczecin 2019. Spośród 250 zgłoszonych na wydarzenie artystów to właśnie oni okazali się najlepsi i w ramach kontynuacji projektu zawiązali zespół. I choć na scenie są dopiero od kilku lat, lista ich sukcesów jest dłuższa, niż u niejednego doświadczonego muzyka. Wystarczy spojrzeć na dokonania Macieja Kądzieli - współpracował z najlepszymi jazzmanami na świecie, takimi jak Brad Mehldau, Jeff Balard, Kasper, Tranberg, Randy Brecker, Marc Bernstein, Grzech Piotrowski czy Jerzy Małek. Jest też laureatem wielu nagród i konkursów jako solista oraz lider zespołu. Zdobył Grand PRiX festiwalu „Jazz Nad Odrą” czy Spacial Prisen pa UNG Nordic Jazz Contest. Artysta już 17 października, stając ramię w ramię z pozostałymi młodymi gwiazdami, zaprezentuje publice singiel “Chiefs Kingdom” z nadchodzącego albumu „Jammin’ with KC”.

Opiekę nad projektem, a także młodymi zdolnymi wziął na siebie Sylwester Ostrowski, saksofonista, który występował m.in. w kultowym Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku, a w swoim dorobku ma płyty z takimi artystami jak Deborah Brown czy Keyon Harrold. Niedawno zdradził nam szczegóły koncertu. - Dosłownie chwilę po premierze zagramy utwory z albumu „Jammin’ with KC” - wyjawia Sylwester Ostrowski. - Myślę też, że mieszkańcy Opoczna, z którego pochodzi Maciek, ale i Łodzi, z którą jest mocno związany, ucieszą się widząc i słysząc go na warszawskiej scenie.

Emocje podgrzewa fakt, że materiał na płytę artyści nagrali w lutym w Studiu w Omaha przy okazji wizyty w Kansas City. - Jestem dumny, że mogę prowadzić zespół młodych talentów Jazz Forum - dodaje Ostrowski. - Choć zawsze powtarzam, że to nie mołode talenty, a wschodzące gwiazd jazzu, o czym będzie można przekonać się już 17 października podczas koncertu w Jassmine, a sięgając pachnący świeżością album „Jammin’ with KC”.

Co ciekawe, projekt młodych artystów zyskał aprobatę samego Wyntona Marsalis’a, amerykańskiego trębacza i kompozytora stawianego na równi z największymi legendami jazzu. Można było przekonać się o tym podczas webinarium i sesji mentorskiej emitowanej w mediach społecznościowych 5 października z udziałem muzyka, Pawła Brodowskiego, Sylwestra Ostrowskiego i oczywiście Jazz Forum Talents. Zapis wydarzenia można znaleźć na FB magazynu Jazz Forum.

A wracając do koncertu… - Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się przez pandemię sprawia, że wielu fanów jazzu nadal jest mocno spragnionych obcowania z kulturą, a w szczególności obcowania z muzyką na żywo - mówi Asia Pieczykolan, Jazz Forum. - Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w koncertach Sylwester Ostrowski & JAZZ FORUM Talents „Jammin’ with KC”. Gwarantujemy masę pięknych i niezapomnianych dźwięków, ale też pełne bezpieczeństwo.

Premiera albumu „Jammin’ with KC” już 16.10.2020

Trasa koncertowa Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents:

  • 15.10.2020 - Radio Kraków
  • 16.10.2020 - Palm Jazz Festival, Gliwice
  • 17.10.2020 - Jassmine, Warszawa
  • 18.10.2020 - Radio Rzeszów
  • 20.10.2020 - Streaming koncertu Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents na social media Jazz at Lincoln Center FB/YT/IG
  • 6.11.2020 - Streaming koncertu Wynton Marsalis Septet na social media Szczecin Jazz i Jazz Forum

Dodaj ogłoszenie