Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na Uniwersytet Łódzki wrócili studenci. Zdają opóźnioną z powodu epidemii koronawirusa letnią sesję egzaminacyjną ZDJĘCIA

Redakcja
Na Uniwersytet Łódzki wrócili studenci. Zaczęła się sesja egzaminacyjna, przesunięta z czerwca – z uwagi na epidemię koronawirusa. Według egzaminowanych, obostrzenia są większe niż podczas matury. 

>>> Czytaj więcej na kolejnym slajdzie >>>
Na Uniwersytet Łódzki wrócili studenci. Zaczęła się sesja egzaminacyjna, przesunięta z czerwca – z uwagi na epidemię koronawirusa. Według egzaminowanych, obostrzenia są większe niż podczas matury. >>> Czytaj więcej na kolejnym slajdzie >>>Grzegorz Gałasiński
Do kampusu Uniwersytetu Łódzkiego – największej uczelni w regionie – po półrocznej przerwie, wrócili studenci. A przynajmniej ci z nich, którzy są zobowiązani do zaliczenia egzaminów w siedzibach wydziałów UŁ. W tym tygodniu w uniwersytecie zaczęła się sesja (w terminie głównym) po jej przesunięciu z czerwca z powodu koronawirusa.

Wydziały Uniwersytetu Łódzkiego opustoszały 11 marca, gdy władze tej uczelni podjęły decyzję o zawieszeniu prowadzenia zajęć w budynkach uczelni. Zaczęła się nauka na odległość – z wykorzystaniem łączności przez internet. Teraz czas na sprawdzenie jej efektów.

Uniwersytet Łódzki. Studenci wrócili na sesję do "Paragrafu"

Zgodnie ze wskazówkami władz UŁ, studenta w sesji można egzaminować zdalnie, ale taka decyzja należy do prowadzącego przedmiot. Grupy gromadzące się pod gmachami uczelni świadczą o tym, że duża część zaliczeń jest prowadzona w tradycyjny sposób.

Studentkę Paulinę Maj spotkaliśmy we wtorek (25 sierpnia) pod „Paragrafem”, czyli pod siedzibą Wydziału Prawa i Administracji UŁ. To starościna pierwszego roku stacjonarnej administracji. Z kolegami i koleżankami omawiała wrażenia po pisemnym egzaminie z podstaw prawa karnego.

Obostrzenia są większe niż podczas matury, a mam skalę porównawczą, bo w czerwcu podwyższałam z niej swój wynik. Na maturze mogliśmy, po zajęciu swojego miejsca przy stoliku, zdjąć zakrycie ust i nosa, teraz w auli takiego przyzwolenia nie było, chociaż usadzano nas w ławach według wzoru rombu: w dwumetrowych odległościach od siebie
– opowiadała starościna.

Obsługa wydziału pilnuje, aby poruszali się po nim tylko studenci z wyznaczonymi godzinami egzaminów – po trasach opisanych symbolami.

Po egzaminie studenci powinni opuścić budynek, chyba że zaraz czeka ich kolejne zaliczenie.

Politechnika Łódzka. Część studentów PŁ jeszcze przed egzaminami sesji letniej 2020

Kampus Politechniki Łódzkiej częściowo ożyje w następny poniedziałek. 31 sierpnia zaczyna się sesja studentów PŁ, których egzaminów nie dało się przeprowadzić zdalnie (wirtualne zaliczenia w PŁ miały miejsce na przełomie czerwca i lipca).

Już dawno po sesji w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi – w większości przeprowadzonej zdalnie. Nie obyło się bez kontrowersji. Już drugiego jej dnia (16 czerwca) prof. Radzisław Kordek, rektor uczelni, opublikował ostrzeżenie dla studentów oszukujących podczas egzaminów na odległość – z groźbą zastosowania wobec nich odpowiedzialności karnej.

Jak w Łodzi będzie wyglądał nowy rok akademicki, skoro koronawirus nie ustępuje?

Nauka w nowym roku akademickim w Uniwersytecie Łódzkim zacznie się 19 października. Dominującym modelem zajęć w UŁ będzie edukacja zdalna (wyjątek to wybrane zajęcia na wydziałach eksperymentalnych: np. laboratoria).

Władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zapowiedziały model hybrydowy.

„Celem jest organizacja jak największej liczby zajęć w siedzibie uczelni” – ogłosił w komunikacie z minionego tygodnia prof. Radzisław Kordek. – „Będziemy starali się ten plan zrealizować na tyle, na ile infrastruktura i sytuacja epidemiczna nam na to pozwolą. Chcielibyśmy, aby każdy z Was co najmniej kilka godzin w tygodniu mógł spędzić w kampusie, uczestnicząc w tradycyjnych zajęciach”.

We wtorek (25 sierpnia) ukazał się najnowszy komunikat prof. Sławomira Wiaka, rektora Politechniki Łódzkiej. Z jego treści wynika, że zajęcia w nowym roku akademickim będą miały formę mieszaną.

„Zarówno poprzez bezpośredni kontakt z prowadzącymi zajęcia na terenie Uczelni, jak i z wykorzystaniem metod i narzędzi kształcenia na odległość” – ogłosił rektor PŁ. – „O sposobie realizacji poszczególnych zajęć decyduje dziekan na wniosek kierownika przedmiotu lub z własnej inicjatywy”.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto