Jedziesz MPK ze Zgierza do Łodzi? Za bilety płać podwójnie |
Od 1 kwietnia pasażerowie podróżujący tramwajami na liniach podmiejskich muszą przygotować się na zmiany.**Spółki Tramwaje Podmiejskie i Międzygminna Komunikacji Tramwajowa, które do tej pory obsługiwały linie aglomeracyjne zostały postawione w stan likwidacji.
Od tego dnia połączenia do Konstantynowa i Lutomierska oraz do Zgierza i Ozorkowa ma przejąć MPK Łódź. Władze tych miast porozumiały się z Łodzią. Wraz ze zmianami nastąpi także częściowa reorganizacja tras.
Do Konstantynowa Łódzkiego - w miejsce zlikwidowanej linii 43 bis z Augustowa pojedzie linia 9. Linia 46 z Ozorkowa pojedzie nie jak dotychczas do IKEA, a na Zdrowie. Autobusową linię nocną 46BUS zastąpią nocne kursy tramwaju 46. Linie 16, 43 i 97 pozostają bez zmian.
Linia 9: AUGUSTÓW - Rokicińska, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Zielona, Legionów, Konstantynowska - KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI (PARK MIEJSKI). Kursować będą dwuwagonowe __ tramwaje typu 805N.
Linia 16: KURCZAKI - Rzgowska, Paderewskiego, Pabianicka, Piotrkowska, Żwirki, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska, Łódzka, 1 Maja - PLAC KILIŃSKIEGO (ZGIERZ). Kursować będą dwuwagonowe __ tramwaje typu 805N.
Linia 43: TELEFONICZNA - działki, Pomorska, Legionów, Konstantynowska, Konstantynów Łódzki - LUTOMIERSK (PL. JANA PAWŁA II). Kursować będą jednowagonowe tramwaje typu 805N lub tramwaje typu GT.
Linia 43 bis: zostanie zlikwidowana
Linia 46: OZORKÓW (CEGIELNIANA) - Zgierz, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Konstantynowska - ZDROWIE. Kursować będą jednowagonowe tramwaje typu 805N lub tramwaje typu GT.
Linia 46N: OZORKÓW (CEGIELNIANA) - Zgierz, Zgierska, Nowomiejska - PLAC WOLNOŚCI. Kursować będą jednowagonowe tramwaje typu 805N.
Linia 46A: zostanie zlikwidowana
Linia 97: DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA - Włókniarzy, Konstantynowska, Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Spadochroniarzy, Fizylierów, Podchorążych, Szczecińska, Niesięcin, Rąbień, Aleksandrów Łódzki, Aleksandrowska, Rydzowa, Rojna - ROJNA
Dodatkowe połączenia w mieście
Dodatkowo w związku z likwidacją linii 43 bis i 46A, na odcinku miejskim, w celu wzmocnienia pojawią się linie nowe 9A i 15A. Ta druga ma ułatwić dojazd studentom w okolice Politechniki Łódzkiej.
Linia 9A: AUGUSTÓW - Rokicińska, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Zielona, Legionów, Konstantynowska - ZDROWIE
Linia 15: TELEFONICZNA - działki, Pomorska, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Paderewskiego, Rzgowska - KURCZAKI
Linia 15A: TELEFONICZNA - działki, Pomorska, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka - CHOCIANOWICE/IKEA
Bilety po nowemu
Jednak nowy przewoźnik to nie jedyna zmiana, jaka czeka podróżnych za kilka dni. Na tych trasach pojawi się możliwość przejazdu na jednym bilecie - zarówno tym jednoprzejazdowym, czasowym oraz miesięcznym kodowanym na "Migawce".
Dwudziestominutowa podróż po mieście i aglomeracji kosztować będzie 1,20 zł (U) i 2,40 zł (N), czterdziestominutowa 1,60 zł (U) i 3,20 zł (N), a godzinna 2,00 zł (U) i 4,00 zł (N). Za jednoprzejazdowy bilet aglomeracyjny zapłacimy 2,10 zł (U) i 4,20 zł (N) a na miesięczny bilet aglomeracyjny będzie trzeba wydać 48,00 zł (U) i 96,00 zł (N).
Czytaj więcej o
komunikacji w Łodzi:
Studniówki w Łodzi | Ferie 2012 - półkolonie | Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź|PKP - rozkład jazdy| Karaoke w Łodzi |
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?