• linia 51A (pl. Dąbrowskiego - Łagiewniki) w soboty, niedziele i święta obsługiwana jest taborem przegubowym
• inie 51A (pl. Dąbrowskiego - Łagiewniki) i 56 (Wydawnicza - Arturówek) są wzmacniane dodatkowymi autobusami, które uruchamiane są wg. zapotrzebowania - jeśli jest ładna pogoda można spodziewać się, że na tych liniach spotkamy większą ilość pasażerów, więc wysyłamy na nie dodatkowe autobusy.
„Przed nami weekend, niedługo wakacje, to okres w którym chętnie mieszkańcy wybierają się poza miasto. My chcielibyśmy zachęcić, aby na weekendowy spacer, lub wypad za miasto pojechać komunikacją miejską. Wśród 50 linii autobusowych mamy, aż 18 linii które łączą Łódź z okolicznymi miejscowościami. Linie takie jak 56 kursujące do Arturówka, 51A, 51B i 66 kursujące do Łagiewnik, czy 88 i 94 jeżdżące przez miejscowości zlokalizowane w parku krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Kalonka, Skoszewy, Wiączyń, Wiśniowa Góra, Łagiewniki, Stryków, Arturówek, to idealne miejsca na niedługi wyjazd na grilla,
czy pojeżdżenie rowerem, który bezpłatnie możemy przewieźć autobusem i cieszyć się z jazdy rowerem po zielonych terenach wokół Łodzi. Na wszystkich tych liniach kursują autobusy niskopodłogowe, które pozwalają również na wygodne i łatwe przewiezienie roweru, czy wózka dla dzieci” - poinformował Sebastian Grochala, rzecznik MPK Łódź.
Wśród linii MPK Łódź jest także 5 połączeń tramwajowych podmiejskich. Linia 43 jest uważana za jedną z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Odcinek w Lutomiersku jest poprowadzony przez jedyny w kraju, nitowany most nad rzeką.
Linie kursujące po terenach podmiejskich i krajobrazowych obrzeżach miasta: Pogrubione linie nastawione bardziej na krajobrazy, normalną czcionką również podmiejskie:
• 50 - Plac Niepodległości - Rzgów
• 51/A/B - Plac Dąbrowskiego - Zgierz / Łagiewniki / Skotniki
• 53/A - Plac Dąbrowskiego - Brzeziny / Nowosolna
• 54/A - Wydawnicza - Lipiny - Natolin / POD Polanka - Nowosolna
• 60/A/B - Plac Dąbrowskiego - Stryków - Stryków Corning / Imielnik Nowy / Dobra
• 66 - Rondo Powstańców 1863r. - Modrzew
• 67 - Wydawnicza - Łukaszewska (Stare Moskule)
• 68 - Dworzec Łódź Chojny prze Łaskowice - Kusocińskiego
• 70/A/B - Plac Dąbrowskiego - CT PTAK OUTLET - Rzgów - Starowa Góra - Matek Polskich
• 74/A/B - Wydawnicza - Aleksandrów Łódzki - Niesięcin - Huta Jagodnica
• 78/A - Plac Wolności - Aleksandrów Łódzki - Rojna
• 82/A - Wydawnicza - Stróża/Ludwików - Andrzejów
• 84/A - 11 Listopada - Aleksandrów Łódzki - Szczecińska Cmentarz
• 88/A - Dworzec PKS Północny - Skoszewy / Kalonka
• 90/A/B - Rokicińska - Brzeziny / Dworzec Łódź Olechów Wschód prze Feliksin / Rataja
• 91/A/B - Rokicińska - Skoszewy / Nowosolna / Kalonka prze Grabinę
• 92 - Stacja Łódź Dąbrowa - Stróża
• 94 - Plac Dąbrowskiego - Nowosolną prze Kalonkę i Grabinę
Wykaz najdłuższych podmiejskich linii:
• 46 Zdrowie-Ozorków 29,51
Ozorków-Zdrowie 29,35
• 43 Lutomiersk-Telefoniczna 22,92 km
Telefoniczna-Lutomiersk 22,59 km
• 90 Rokicińska-Brzeziny 24,34
Brzeziny-Rokicińska 23,79
• 91 Rokicińska-Skoszewy 22,23
Skoszewy-Rokicińska 21,74
• 88 PKS-Skoszewy 17,63
Skoszewy-PKS 17,60
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?