Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Atrakcje w Empiku w łódzkiej Manufakturze [PROGRAM]

ŁC
Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci / Empik zaprasza małych Czytelników w dniach 2-10 kwietnia
Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci / Empik zaprasza małych Czytelników w dniach 2-10 kwietnia mat.prasowe
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. W tym roku łódzka edycja wydarzenia będzie trwała aż 8 dni. Salon Empik w Manufakturze przygotuje z tej okazji mnóstwo atrakcji.

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, najmłodsi Czytelnicy będą mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach zorganizowanych specjalnie dla nich. Jednym z nich będzie spotkanie z Dorotą Sumińską, znaną z programu "Zwierzyniec" lub "Zwierzenia na cztery łapy". Autorka książki "Dlaczego hipopotam jest gruby" opowie m.in. o tym dlaczego pijawka ma 32 mózgi oraz odpowie na wszystkie, dociekliwe pytania maluchów. Wśród atrakcji znajdują się także liczne warsztaty plastyczne. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Empiku Manufaktura w Łodzi. Udział jest bezpłatny!

PROGRAM:

SPOTKANIE Z DOROTĄ SUMIŃSKĄ
2 kwietnia, godz. 16:00

Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mają błękitną krew? Czy hipopotam jest kuzynem wieloryba? Jaki ssak znosi jajka i dlaczego pijawka ma 32 mózgi? Kilkadziesiąt nowych pytań i odpowiedzi znajduje się w najnowszej książce Doroty Sumińskiej „Dlaczego hipopotam jest gruby” (Wydawnictwo Literackie). Idealna lektura dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej oraz dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom miłość i szacunek do przyrody.

WARSZTATY OKŁADKI I ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK
3 kwietnia, godz. 11:00 – 14:00

Dzieci będą miały możliwość stworzenia błyskotliwych okładek i zakładek do książek oraz zobaczenia niebanalnych wzorów i pomysłów na ich wykonanie. Takie ozdoby mogą zachęcić dzieci do czytania oraz na pewno pomogą przyozdobić książkę i zaznaczyć konkretną stronę. Wszystko możliwe do samodzielnego wykonania przy użyciu prostych i tanich materiałów.

WARSZTATY BAŚNIE I BAJE
9 kwietnia, godz. 11:00 – 14:00

Jak wygląda najstarsze pismo słowiańskie? Glęgolica, znana dziś raczej jako głagolica jest starożytnym pismem wieszczów słowiańskich. Dzieci będą mogły stworzyć na płótnie baśń pełną pętelek i oczek oraz znaleźć odpowiedni symbol i namalować go na przygotowanym płótnie, by wspólnie odtworzyć to bajeczne pismo.

WARSZTATY "ILUSTRACJE BAŚNI"
10 kwietnia, godz. 11:00 – 14:00

Czytając lub słuchając baśni - dzieci wyobrażają sobie, jak wyglądają ich bohaterowie i ich świat. Na podstawie wybranej baśni najmłodsi stworzą na płótnie bajkowych bohaterów. Za pomocą kredek i farb namalują całą opowieść i oczywiście szczęśliwe zakończenie.

Tulia znowu w kwartecie i to jakim! Mlynkova zasila zespół!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie