Mecz Gwiazd CNBA: emocje do końca [zdjęcia]

Sporo efektownych bloków i emocje do końca - tak wyglądał 2. Mecz Gwiazd w historii ligi CNBA.
Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych za nami [zdjęcia]

Mecze Gwiazd mają to do siebie, że przede wszystkim mają bawić publiczność. Podczas wczorajszej (31 marca) potyczki w lidze CNBA nie brakowało efektownych bloków i wielu punktów. Kibice do końca musieli też czekać na decydujące rozstrzygnięcie.

Po pierwszej połowie wydawało się, że Drużyna XXVI (najlepsi zawodnicy 26. edycji CNBA) bez problemów pokona Drużynę XXVII (najlepsi zawodnicy bieżącej edycji). "XXVI" przeważali od początku, rzucając w drugiej kwarcie aż 30 punktów. Największa w tym zasługa Roberta Kowalskiego, który już do przerwy miał 18 pkt. na swoim koncie, a jego drużyna prowadziła 45:30.

Po zmianie stron Drużyna XXVII postawiła na obronę strefową i straty zaczęły powoli maleć. Brakowało jednak skuteczności w rzutach za trzy punkty (trafione 2 na 10, przy 7 na 22 rywali). Pogoń za "XXVI" się jednak niemal udała. Na 10 sekund przed końcową syreną na tablicy wyników widniało 70:69 na korzyść najlepszych z poprzedniej edycji CNBA.

Wtedy piłkę otrzymał Kowalski i został błyskawicznie sfaulowany. Trafił pierwszy osobisty i przestrzelił drugi, ale zbiórka padła łupem jego drużyny. Po chwili znów faulowano Kowalskiego i sytuacja się powtórzyła. Drużyna XXVI edycji wygrała z Drużyną XXVII edycji ligi CNBA.

MVP Meczu Gwiazd trafiło w ręce Robert Kowalskiego, który zakończył spotkanie z dorobkiem 28 punktów, 4 zbiórek i 3 asyst. - Jestem zaskoczony, dałem z siebie wszystko, a piłka dobrze usiadła na ręce - przyznał "Kowal". - Dla mnie każdy powinien zostać MVP, bo był dobry, wyrównany mecz, na wysokim poziomie - dodał.

A w lidze CNBA trwają play offy. - Głównym faworytem do tytułu są obrońcy z zeszłego sezonu - City Studio Basket Squad, którzy wygrywają na razie z każdym - przyznaje Michał Pietrakiewicz, organizator. CNBA gra we wtorki, środy i czwartki od 18 w Hali Społem.